Erdemli sahilinde temizlik atağı

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 13 milyon euroluk projenin tamamlamasıyla Erdemli sahillerinden rahatça denize girilebileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 2.2.2015
Erdemli sahilinde temizlik atağı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Avrupa Birliği (AB) Mali Yardım Programı (IPA) kapsamında ihale edilen 'Erdemli Su Temini Sistemi Rehabilitasyonu ve Derin Deniz Deşarjı Yapım İşi'nin başlangıç toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli ilçesinde deniz kirliliğini en aza indirecek 13 milyon euroluk çevre yatırımının ikinci ayağının tamamlanmasıyla, Erdemli sahillerinden rahatça denize girilebileceğini söyledi.

"DÜNYANIN 1 NUMARALI SORUNU"
Projenin ödünç aldıkları çevreyi gelecek nesillere devretmek adına önemli bir adım olduğuna vurgu yapan Kocamaz, çevre kirliliğinin dünyanın bir numaralı sorunu olduğuna dikkat çekti. Çevrenin çeşitli nedenlerle kirletildiğini kaydeden Kocamaz, "Çevreyi kirletenler hayvanlar değil insanlardır. Yöneticiler olarak bize düşen görev, çevreyi gelecek nesillere en iyi şekilde aktarabilmek ve kirliliği asgariye indirecek tedbirler almaktır. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

MEZİTLİ'YE TESİS MÜJDESİ

Mezitli ile ilgili bir müjde veren Kocamaz, Mezitli Arıtma Tesisi'nin ihalesinin gerçekleştirildiğini aktardı. İhalenin tamamlanıp çalışmaların sona ermesiyle Mezitli'deki çevre kirliliğinin ortadan kalkacağına işaret eden Kocamaz, sahillerin Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edilmesi için Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne başvurduklarını bildirdi. Bu yolla kıyı yağmacılığın önüne geçeceklerinin altını çizen Kocamaz, sahil şeridinin planlı bir şekilde turizme kazandırılacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemli sahilinde temizlik atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN