Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırmadan duramıyormuş

Giriş Tarihi: 4.2.2015
Dolandırmadan duramıyormuş

Adana'da kendini Milli Eğitim görevlisi olarak tanıtıp esnafı "Usta Öğretici Belgesi" vermeyi taahhüt ederek dolandıran Mustafa Atılgan yakalandı

Adana'da kendisini Milli Eğitim'de şube müdürü olarak tanıtıp, "Usta öğretici belgesi vereceğim" diyerek esnafı dolandıran Mustafa Atılgan (61) yakalandı. Zanlının polise verdiği ifadesinde, "Dolandırmadan duramıyorum" dediği öğrenildi. İddiaya göre sürekli şehir değiştiren ve dolandırıcılıktan çok sayıda kaydı bulunan Mustafa Atılgan, özellikle klima ve otomobil tamircilerini gezip kendini Milli Eğitim'de şube müdürü olarak tanıttı.

250 LİRA PARA İSTEDİ

Esnafa önce otomobilinin ya da klimasının bozuk olduğunu söyleyen Atılgan, samimiyeti ilerlettikten sonra planını harekete geçirdi. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çıraklık ve eğitim merkezinden sorumlu şube müdürü olduğunu söyleyen Atılgan, "Senin usta öğretici belgen var mı? Eğer bu belgen yoksa bu işleri yapamazsın. Eğer bu belgeyi alırsan KOSGEB'ten en az 40 bin lira faizsiz kredi alırım. Ama bunun için 250 lira vermen gerekiyor" dedi. Atılgan'a inan 8 esnaf hiç düşünmeden 250 lirayı teslim etti.

KLİMACI SON ANDA FARK ETTİ
Esnaftan topladığı paraları alan Mustafa Atılgan, kayıplara karıştı. Dolandırıldıklarını birkaç gün sonra fark eden esnaf ise polise başvurdu. Polis bir yandan dolandırıcıyı ararken, diğer taraftan da Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na bilgi vererek esnafın dikkatli olmasını istedi. Turgut Özal Bulvarı'nda aynı yöntemi kullanarak bir klimacıya giren Atılgan, işyeri sahibinin durumu fark edip polise haber vermesi üzerine yakalandı. Atılgan'ın ifadesinde, "Dolandırmadan duramıyorum. Bu bende hastalık" dediği öğrenildi. Zanlı adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırmadan duramıyormuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN