Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yıl fırsata dönüştürülmeli

Giriş Tarihi: 4.2.2015
Yeni yıl fırsata dönüştürülmeli
Adana Sanayi Odası (ADASO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, 2014 yılını değerlendirdi, 2015 yılına yönelik beklentilerini açıkladı. Türkiye için oldukça zor bir yılın geride kaldığını ifade eden Kıvanç, "2013 Haziran ayında başlayan çalkantılı süreç yılın hemen öncesinde sıkıntılı bir hal aldı, sanayiciler tarafından yıl boyunca fazlasıyla hissedildi. Özellikle makro anlamdaki hedeflerimize ulaşamadığımız tatsız bir yıl oldu" dedi.

YAPISAL DÖNÜŞÜM ŞART

Zeki Kıvanç, ekonomide başarının üretime dayalı bir büyüme ile mümkün olacağını belirtti. Kıvanç, şöyle konuştu: "Var olan sıkıntıları aşmak adına Türkiye'nin artık önemli bir yatırım hamlesine, makro anlamda önemli bir yapısal dönüşüme ihtiyacı var. Bu anlamda sanayicinin girdi maliyetlerinin azaltılması, finansman ihtiyacının daha uygun şartlarda sağlanmasına, istihdam üzerindeki yüklerin azaltılmasına yönelik önemli düzenlemeler yapılarak kısa sürede uygulamaya konulmalıdır."

GİRİŞİMLER SÜRECEK

Adana ve bölgesinin, Türkiye'nin Marmara'ya alternatif ikinci bir üretim ve yatırım merkezine dönüşmesi için girişimlerin sürdürüleceğini belirten Kıvanç, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nin faaliyete geçmesinin bölge için dönüm noktası olacağını, üretim, istihdam ve ihracatın artmasının yanı sıra öncelikli çalışma alanının başında bu konunun yer alacağını sözlerine ekledi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yıl fırsata dönüştürülmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN