Yeni otobüs hatları geldi

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Yeni otobüs hatları geldi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan 60 adet toplu taşıma aracının hizmete girmesiyle birlikte, bazı hatlarda değişikliğe giderken, bazı yeni hatları da hizmete soktu

Mersin'de Büyükşehir Belediyesi'nin 60 yeni toplu taşıma aracının devreye girmesiyle, bazı ulaşım hatlarında değişiklik yapıldı. Büyükşehir Belediyesi öte yandan bazı yeni hatları da hizmete soktu. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin'de ulaşımın genel olarak toplu taşıma araçları ile yapıldığını, ancak otobüslerin yetersiz kalması üzerine 60 adet yeni otobüs aldıklarını ve yılbaşından itibaren hizmete sunduklarını vurguladı.

BAZI KÖYLERE HAT

Burhanettin Kocamaz, "Bazı otobüsleri, ilçelere ve köylere hat vererek bu güzergahlarda kullanıyoruz. Bu durum, kent merkezinde zaten yetersiz olan araç sayısının daha da azalmasına neden oldu. Bunun üzerine 60 adet yeni otobüs alarak, yılbaşından itibaren hizmete sunduk. Yeni otobüslerin gelmesiyle birlikte, eksik olan bölgelerde yeni hatlar da açtık. Böylece hiç otobüs gitmeyen bölgelere de şu anda toplu taşıma hizmeti yapılmaktadır" dedi.

İŞTE YENİ HATLAR

Yeni otobüslerin devreye girmesiyle birlikte uzatılan, bölünen ve yeni açılan hatlar şu şekilde: Uzatılan Hatlar: 106 No'lu Makina İkmal - Demirtaş hattı Yeni Otogara, 107 No'lu Makina İkmal - Akbelen hattı Yeni Otogara kadar uzatıldı. Bölünen Hatlar: 128 No'lu Tece - Huzurkent hattı; Tece Kampüs - Üniversite - Çocuk Hastanesi - Yeni Otogar olarak bölünmeli hat haline getirildi. 132 No'lu hat ise Huzurkent - Çocuk Hastanesi - Yeni Otogar olarak bölündü. Yeni Açılan Hatlar: Eski Otogar- Adnan Menderes Blv. Sahil Yolu - Soli - Zeytinlibahçe Caddesi güzergahında 130 No'lu hat; Tece Kampüs - Üniversite - 1. Çevre Yolu - Yeni Otogar güzergahında ise 133 No'lu hat açılarak hizmete girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni otobüs hatları geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN