Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'e sağlık için 600 yeni yatak geliyor

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, 25 Aralık Devlet Hastanesi ve Çocuk Hastanesi'ne 300'er yataklı iki ek bina yapılacağını söyledi

Gaziantep'e sağlık için 600 yeni yatak geliyor
Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hayati Deniz ve yöneticilerin katıldığı sağlık değerlendirme ve bilgi toplantısı düzenlendi. İl Sağlık Müdürü Karakök, Şehit Hastanesi Kompleksi'nden önce 25 Aralık Devlet Hastanesi ve Çocuk Hastanesi'ne 300'er yataklı iki ek bina yapılacağını açıkladı.

PROGRAMA ALINACAK
Öncelikli ve acil olan 2 projeyi 2015 yılı yatırım programına aldırmaya çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Metin Karakök, "25 Aralık Devlet Hastanesi'ne 300 yataklı bir ek bina yapmayı hedefliyoruz. Gaziantep Çocuk Hastanesi'nin arkasına 300 yataklı ilave bir ek bina ile kadın doğumu çocuk hastanesiyle birleştirmeyi ve anne ile bebeği ayırmadan doğumların yapılmasını düşünüyoruz" dedi.

HELİKOPTER ALANI HAZIR
Şehir Hastanesi'nin Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki hipodrom alanına yapılacağını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Karakök, sondaj ve zemin etüt çalışmalarının devam ettiğini ifade ettiğini, inşaatının da kısa sürede başlamasını beklediklerini söyledi. Gaziantep Kadın Doğum Hastanesi'nin bitişiğine helikopter alanı yapıldığını belirten Prof. Dr. Karakök, "Helikopter alanının bütün eksikliklerini giderdik. Bundan sonra ihtiyaç olduğunda hasta helikopterle hastanemizden taşınabilecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'e sağlık için 600 yeni yatak geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN