Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlerdeki atık ilaçlar tek tek toplanacak

Giriş Tarihi: 9.2.2015
Evlerdeki atık ilaçlar tek tek toplanacak

Gaziantep'e bağlı Şahinbey'de 7 kurum, "Evsel Atık İlaçların Bertaraf Edilmesi" projesi için protokol yaptı. Törende, evlerde bekletilen ilaçların bertaraf edilmesi gerektiği vurgulandı

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şahinbey Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 8'inci Bölge Gaziantep Eczacı Odası arasında "Evsel Atık İlaçların Bertaraf Edilmesi" projesi için protokol imzalandı. Gaziantep Valisi Erdal Ata, "Kamu kurum ve kuruluşları arasındaki işbirliği ne kadar üst düzeyde olursa verilecek hizmetin kalitesi de o derece artacaktır. Kamunun kaynaklarını yine vatandaşın lehine hizmet olarak kullanmak için çaba sarf ediyoruz" dedi.

KÖTÜ SONUÇLAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de proje ortaklarına teşekkür ederek, "Hepimize düşen görevler var. Zaman koordinasyon ve ortak hareket etme zamanı. Özellikle sivil toplum, devlet ve yerelin çok ciddi işbirliği yapma zamanı. Bugün aslında bu masada bunu başarıyoruz" diye konuştu. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise yapılan projenin çok önemli olduğunu dile getirdi. Tahmazoğlu, evlerde bekletilen ilaçların çok kötü sonuçlar doğurabileceğini ifade etti.

İLAÇLAR TOPLANACAK
Tahmazoğlu, "Lazım olabilir düşüncesiyle evde bekletilen ilaçlar aile, toplum ve çevre için risk taşımaktadır. Bu tür ilaçların bertaraf edilmesi için yapılan işbirliği büyük önem taşımaktadır. Biz Şahinbey Belediyesi olarak proje kapsamında üzerimize ne düşüyorsa yapacağız" dedi. İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen proje kapsamında evlerde tutulan miadı dolmuş ya da kullanılmayan ilaçların uygun şekilde toplanarak bertaraf edilmesinin amaçlandığı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlerdeki atık ilaçlar tek tek toplanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN