Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Tarsus'ta ırmaklar çöpten geçilmiyor

Giriş Tarihi: 9.2.2015
Tarsus'tan Mehmet Y. isimli okurumuz, "Tarsus kent merkezinden ve çevresinden geçen ırmaklar son günlerde iyice çöp ırmak haline geldi. Yaz aylarında sürekli akan ırmaklara yine çevredeki insanlar çöplerini ve diğer atıklarını atarken su aktığı için bu pislikler gidiyor. Sadece mazgallarda birikiyor, bu biriken çöpler de zaman zaman temizleniyor. Ancak kış aylarında ırmaklar pek akmadığı için çöpler çevreye duyarlı olmayan insanlar tarafından ırmakların içine atılıyor. Kanallara su verilmediği zamanlarda bu pislik ve çöpler çirkin bir görüntü ortaya çıkarıyor. Bu durum Yenimahalle, Gaziler, Bağlar ve Mithatpaşa mahallelerinde ikamet eden bizim gibi çevreye duyarlı vatandaşlar arasında üzüntü yaratıyor" diyor. Umarım temizlenir.

PARKE TAŞLARI KÖTÜ GÖRÜNTÜ OLUŞTURUYOR
Adana'da bir dönem parke taşlı yollar modaydı. Birçok sokak ve cadde bu taşlarla güzelleştirildi. Fakat zamanla yapılan tadilatlar sonrasında yollar amacından çok uzaklaştı. Bir okurumuz aradı ve "Ben bu taşlara çok ciddi rakamlar ödendiğini düşünüyorum. Yolu bozanlar tekrar yaptıklarında düzgün olmuyor. Bu nedenle de köstebek yuvasını andırıyor. Hatta araçların altları sürtüyor. Haliyle araçlara da zarar veriyor. Böyle yollar yapılan sokaklara kazı için izin verilmesin. Olmadı yine eski haline döndürülsün. Asfalt yapılsın. Ama yapılan o güzelim parke taşları berbat oldu. Yollar inişli çıkışlı hale geldi" dedi. Okurumun şikayetini köşeme taşıdım.

GÜLMECE
Sınıfta öğretmen, insan iskeletini göstererek sordu: "Bunun ne olduğunu söyleyebilir misin Salim?" Karadenizli Salim hemen cevapladı: "İnsan kılçiğidur öğretmenim..."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Tarsus'ta ırmaklar çöpten geçilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN