Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'de Yusuf Baş dönemi

Giriş Tarihi: 10.2.2015
MHP'de Yusuf Baş dönemi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığına, Aladağ eski Belediye Başkanı Yusuf Baş seçildi. Adnan Menderes Spor Salonu'nda yapılan 11'inci olağan genel kurulda üç başkan adayı yarıştı. Sandıklar açılığında Yusuf Baş'a 357, İl Başkanı Mustafa İzgioğlu'na 262 ve adaylık için Diş Hekimleri Odası Başkanlığı'ndan istifa eden Hasan Yaman'a 4 oy çıktı. Bir oy geçersiz sayıldı.

'KAYBEDEN YOK'
Sonuçların açıklanmasından sonra mikrofona gelen Mustafa İzgioğlu, "Bu sonuç belki de teşkilatımız ve şahsımız için daha hayırlı olacaktır. Hepinize teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin. Benim hakkım size helal olsun" dedi. MHP'nin yeni İl Başkanı Yusuf Baş, "Bu seçimin kaybedeni yok. Kazanan Milliyetçi Hareket olmuştur. Küskünlük dargınlık olmadan yolumuza devam edeceğiz" dedi.

PARALEL ETKİ
Adı Paralel Yapı ile anılan ve Gülen Örgütü'nün Adana'daki emniyet abilerinden olduğu öne sürülen Ferat Yüksel'in seçimde Mustafa İzgioğlu'na destek vermesinin, İzgioğlu'nun seçimi kaybetmesindeki en büyük etkenlerden biri olduğu iddia edildi. Paralel Yapı mensubu birisinin ülkücü hareketin içinde yer almasının yanlış olduğunu ileri sürenler, "Ferat Yüksel bugüne kadar Aytaç Durak'a danışmanlık yaptı, Durak kaybetti. Zihni Aldırmaz ile birlikte hareket etti, Aldırmaz'ın siyasi hayatı bitti. Son olarak destek verdiği İzgioğlu seçimi kaybetti. Adana'da yeni bir dönem başladı" yorumunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'de Yusuf Baş dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN