Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Portakal Çiçeği için herkes Nisan'da Adana'da olacak

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Portakal Çiçeği için herkes Nisan'da Adana'da olacak
Türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalı olan "Portakal Çiçeği Karnavalı"nın üçüncüsü için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Resmi açılışı 4 Nisan Cumartesi günü olan ve 50 bin kişinin katılmasının beklendiği kortej yürüyüşle başlayacak karnavalda, kültürel ve sanatsal etkinlikler 1 Nisan'da başlayacak ve 15 Nisan tarihine kadar sürecek. Binlerce kişiyi Adana'da buluşturan karnavalda bu yıl katılım rekorunun kırılması bekleniyor.

HERKESİ KUCAKLIYOR

Portakal Çiçeği Karnavalı'nın fikir babası olan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt, karnavalın en önemli ilkesinin herkesi kucaklaması olduğunun altını çiziyor. Bozkurt şunları söylüyor: "Portakal Çiçeği Karnavalı, yerel ve mülki yönetimlerin, STK'ların, kanaat önderlerinin, medyanın, ünlülerin ve özel sektörün sahiplendiği ilk etkinlik. Farklı sanatsal çalışmaların sergilenmesine fırsat sunuyor. Karnavalda oluşacak turizm hareketi, Adana'nın olduğu Türkiye'nin de ekonomisine ve sosyal yaşantısına katkıda bulunacaktır.

BİRÇOK SAHNE KURULACAK
Bozkurt, Portakal Çiçeği Karnavalı'nda kentin tüm sokaklarının tam bir şenlik havasına bürüneceğini, Adana'nın her köşesinde ilçe belediyelerinin katılım ve organizasyonlarıyla birçok sahne kurularak aktivitelerin gerçekleştirileceğini de kaydetti. Adana halkına seslenen Bozkurt "Hazırlayacakları özel kostümleriyle Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelecek ziyaretçiler ile birlikte karnaval kortejinde onları görmek istiyoruz. Ayrıca tüm okullarımızın karnaval kortejine bando takımlarını göndermelerini de bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Portakal Çiçeği için herkes Nisan'da Adana'da olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN