Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasını öldüren kadına 15 yıl hapis

Adana'da koruma tedbiri bulunduğu halde kendisine saldırdığını ileri sürdüğü kocasını öldüren Meral Küçükay, cinayeti haksız tahrik altında işlediği ve iyi halinden dolayı 15 yıl hapse mahkum oldu

Giriş Tarihi: 12.2.2015
Kocasını öldüren kadına 15 yıl hapis
Adana'da koruma tedbiri bulunduğu halde kendisine saldırdığını ileri sürdüğü kocası Hakan Küçükay'ı (40) öldürdüğü iddia edilen Meral Küçükay (34) "yakın akrabayı öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi. Olayı eşinden kaynaklanan haksız tahrik altında işlediği belirtilen 1 çocuk annesi kadının cezası iyi halinden dolayı 15 yıla düşürüldü. Meral Küçükay son duruşmada eşini çok sevdiğini ve öldürme amacının olmadığını öne sürerek, "Beni ve ağabeyimi yaralayınca, korunmak için ateş ettim" dedi.

KORUMA KARARI VE ŞİDDET DAVASI

Olay, 16 Ocak 2014 günü Yüreğir ilçesi Abdioğlu köyünde meydana geldi. İddianameye göre eşinden şiddet gördüğünü ileri süren Meral Küçükay, kocasından şikâyetçi oldu. Mahkeme, babasının evinde kalmaya başlayan kadına koruma kararı verdi. Şiddet iddiasıyla ilgili de dava açıldı. Köye gelen koca, eşini ve yakınlarını dövdü ve eşyalara zarar verdi. İddiaya göre Meral Küçükay ve ağabeyi Murat Baltacı'yı bıçakla hafif yaralayan koca, bu kez de tabanca çekti. Ayhan Baltacı, tabancaya sopayla vurarak yere düşürdü. Silahı alan kadın, panikle ateş açtı. Hakan Küçükay yaşamını yitirdi.

ŞİDDET İDDİASI
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında Meral Küçükay ilk ifadesini tekrarlayarak, eşi ile 10 yıllık evli olduklarını belirtip şunları söyledi: Evliğim süresince şiddet görüyordum. Ancak aile içinde hallediyorduk. TIR şoförlüğü yapıyordu. TIR alıp, sattı. İşleri bozulunca maddi sıkıntıya düştü. Bana şiddet uygulamaya başlayıp, kapıları camları kırdı. Karakolluk olduk. Mahkeme evden uzaklaştırma kararı verdi.

'ÖLDÜRMEK İSTEMEDİM'
Çocuğunu alıp, babasının evine gittiğini belirten tutuklu sanık, "Telefonla sürekli tehdit ediyordu. Olaydan önce gelip, ablamı ve beni kemerle dövmeye çalışmış, tüfek çekmişti. Olay günü yine geldi. Ağabeylerime sandalye fırlattı küfür etmeye başladı. Tabanca çekti, mermiyi ağzına verdi. Ağabeyim sopayla silahı yere düşürdü. Bu kez de bıçak çekip. Beni kolumdan, ağabeyimi de göğsünden bıçakladı. O şokla tabancayı alıp, korunmak için ateş ettim. Öldürmek istemedim. Pişmanım" dedi.

CEZA 15 YILA DÜŞTÜ
Ölenin yakınları, sanığın doğruyu anlatmadığını belirtip, cezalandırılmasını istedi. Sanık kadının avukatı, müvekkilinin iddianameyi hazırlayan savcının talebi doğrultusunda meşru savunma sonucu eşini öldürdüğünü belirtip, ceza verilmemesini istedi. Mahkeme, duruşma savcısının talebi doğrultusunda Meral Küçükay'ı önce ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Sanığın olayı haksız tahrik altında işlemesi ve iyi hali cezayı 15 yıla düşürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasını öldüren kadına 15 yıl hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN