Vali Büyük: 2016'da Kozarena açılacak

Giriş Tarihi: 12.2.2015
Vali Büyük: 2016'da Kozarena açılacak

Adana Valisi Mustafa Büyük, 33 bin kişilik yeni stadın inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Büyük, "Fiziki olarak yüzde 20'si tamamlanan stat 2016-2017 sezonunda hizmete girecek" dedi

Adana Valisi Mustafa Büyük, fiziki olarak yüzde 20'si tamamlanan yeni stadın 2016-2017 futbol sezonunda hizmete gireceğini, Adana'nın çağdaş bir tesise kavuşacağını söyledi. Vali Büyük, Sarıçam ilçesi, Çukurova Üniversitesi Balcalı mevkiinde yapımı süren Kozarena Stadı'nda incelemelerde bulunarak yüklenici firmanın ortaklarından İsmail Ilgaz, Bayram Albayrak, Proje Mimarı Bünyamin Derman ile Proje Koordinatörü Osman Belen'den detaylı bilgi aldı.

AKDENİZ'İN İNCİSİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'nin de hazır bulunduğu incemeler sırasında konuşan Vali Büyük, çeşitli nedenlerle stat inşaatına geç başlanıldığını, yüklenici firmanın bunu telafi edeceğine inandığını belirterek, "102 dönüm arazi üzerine kurulan 107 milyon TL'ye ihale edilen stadın arazi ve yer teslimi çeşitli nedenlerle geç yapıldı. 23 Eylül 2013 tarihinde yer teslimi yapılan 33 bin kişilik stat, protokol gereğince 770 günde tamamlanacak. Güneyin, hatta Akdeniz'in en çağdaş stadından sadece futbol olarak değil, salon sporları olarak da en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyük: 2016'da Kozarena açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN