Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'ya 190 yataklı Onkoloji Hastanesi

Giriş Tarihi: 15.2.2015
Adana'ya 190 yataklı Onkoloji Hastanesi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) bünyesinde bir Onkoloji Dal Hastanesi kurulması için porotokol imzalandı. İnşaatına başlanacak hastane 190 yatak kapasiteli olacak

Çukurova Üniversitesi (Ç Ü) ve Verem Savaş Derneği işbirliği ile Adana yeni bir dev yatırıma daha kavuşuyor. ÇÜ Balcalı yerleşkesi içerisinde yer alacak Onkoloji Dal Hastanesi'nin proje aşamasının tamamlanmasının ardından Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Adana Verem Savaş Derneği Başkanı Uzm. Levent Etiz protokolü imzalayarak inşaat yapım işine start verdi.

190 YATAK KAPASİTELİ

19 bin 600 metrekare alana sahip, 190 yatak kapasiteli ve 92 ayaktan tedavi ünitesi ile hizmet verecek olan Onkoloji Dal Hastanesi protokol töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, projeyi çok önemsediklerini belirterek bu uygulamanın kente örnek olacağını söyledi. Prof. Dr. Kibar, "Mevcut hastanemizin en mağdur hasta grubu hematoloji ve onkoloji servislerinde tedavi görenler. Bu hastalarımız uzun süreli tedavi almak zorunda olan kişiler olduğundan Balcalı Hastanemize sık sık gelip gitmek zorundalar" dedi.

TÜM İŞLEMLER AYNI ANDA

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar şöyle devam etti: "Onkoloji Dal Hastanemiz hizmete girdiğinde hastalarımız bu fiziki mekânın verdiği yükten kurtulmuş olacak. Çünkü hastamız kapıdan girdiğinde poliklinik, laboratuvar, kemoterapi, gerektiğinde kemik iliği nakli merkezinden hizmeti aynı anda alıp çıkacak. Tüm bu hizmetleri alabilmesi için ayrı ayrı yerleri dolaşmak zorunda kalmayacak"

İKİ KATINA ÇIKARDIK
Adana Verem Savaş Derneği Başkanı Uzm. Levent Etiz ise, ilk etapta 100 yataklı olarak düşündükleri hastane projesi ile ilgili desteğin Prof. Dr. Mustafa Kibar'dan geldiğini belirterek, "Sayın Prof. Dr. Kibar'ın önerisi ve desteğiyle projemiz birden iki katı yatak kapasitesine çıkarak 190 oldu. Bu tür yatırımların sivil toplum kuruluşlarına ve derneklere örnek olacağına inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya 190 yataklı Onkoloji Hastanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN