Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Su zammına karşı halkın yanındayız

Giriş Tarihi: 15.2.2015
Su zammına karşı halkın yanındayız

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan yüzde 400'leri bulan su zammının geri alınması konusunda mücadele başlatan AK Partili üyeler, "Halkımızın yanındayız" dedi

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin içme ve kullanma suyuna yaptığı yüzde 400'leri bulan su zammının geri alınması konusunda harekete geçen AK Parti Grubu, bu konuda oldukça kararlı. Her zaman halkın yararına olan işlere imza atacaklarını ve halkın yanında olacaklarını söyleyen AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Gülen, "Başkan Lütfü Savaş, bizim Hatay'a getirilecek hizmetler konusunda verdiğimiz desteği halkımıza yanlış aksettiriyor. Bilinmeli ki biz her zaman halkın yanındayız" dedi.

HİZMETLERİ DESTEKLEDİK

AK Parti İl Başkanlığı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Solağan ve AK Parti Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Cengiz Yıldız ile birlikte Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen Mehmet Gülen, Hatay'ın lehine olan her konuya yasal çerçeveler içinde destek verdiklerini söyleyerek, "Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay lehine yapılacak hizmetleri partimizin engellediği yolunda kamuoyuna yanlış bilgi veriyor, partimiz aleyhine algı oluşturmaya çalışıyor. İşin aslı böyle değil" diye konuştu.

ZAM KARARI ORTAK

Suya yapılan yüzde 100'lük zammın nasıl geliştiğini anlatan Mehmet Gülen, "2015 yılı bütçesi oluşturulurken, HATSU'nun yatırım yapabilmesi için suya zammının şart olduğu, birimin ayakta kalabilmesi için su fiyatlarının en az 4.20 lira ve artı vergiler olması gerektiği bildirildi. Halkımıza ağır bir yük olacağı için bu teklifi grup olarak kabul etmedik. Daha sonra tüm partilerin ve üyelerin katılımı ile yapılan toplantıda zammın kademeli olarak 0-20 metreküp için 2 lira, 20-35 metreküp için 3 lira ve 35 metreküp ve üzeri için 4 lira olmak üzere uzlaşmalı bir karar alındı" dedi.

İYİ NİYET SUİSTİMAL EDİLDİ
Her zaman olduğu gibi bu iyi niyetlerinin de suiistimal edildiğini vurgulayan Mehmet Gülen şöyle konuştu: Başkan Lütfü Savaş gelen tepkiler üzerine topu bize attı. Şık olmayan biçimde açıklama yaparak, 'Komisyon 7 kişiden oluşuyor. 4'ü AK partili. Zam kararını çoğunluğu oluşturan AK Partili üyeler istedi' diye konuşuyor. Zam kararının tüm partilerin ortak kararı ile alındığı kayıtlarda mevcut. Halkı aldatmaya gerek yok. Biz zammın geri alınması için önerge verdik. Halkın yararına olan her olaya destek vermeye devam edeceğiz. Yalan yanlış bilgilerle halkı aldatmaya son vereceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su zammına karşı halkın yanındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN