Gaziantep yatırım için borçlanıyor

GSO Başkanı Konukoğlu, Gaziantep'in borçlanmada üst sırada olmasının sıkıntı olmadığını, çünkü aldıkları kredileri yatırım için kullandıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 21.2.2015
Gaziantep yatırım için borçlanıyor
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, borçlanmada üst sıralarda görünen Gaziantep'in aldığı kredileri yatırım için kullandığını vurgulayarak, "Takipteki alacakların toplam nakdi krediye oranına bakıldığında 81 il içerinde Gaziantep 70. sırada bulunuyor. Gaziantep'in kredi borcunu ödeme gücü ve kabiliyeti yüksektir" dedi.

İHRACATI DEĞERLENDİRDİ
GSO Meclis Toplantısı'nda konuşan Konukoğlu, İhracat rakamlarını değerlendirerek ve önümüzdeki döneme ilişkin ekonomik beklentilerini açıkladı. Başkan Konukoğlu, dünya piyasalarında yaşanan zorluklara rağmen Gaziantep'in geçen yılı yüzde 2,5 artışla 6 milyar 641 milyon dolarlı ihracatla kapattığına vurgu yaptı.

"BORÇLARLA MAKİNE ALDIK"
Gaziantep'in 2014'te nakdi kredilerin mevduata oranının en yüksek il olduğu yönündeki haberi değerlendiren Konukoğlu, "Dediler ki en borçlu Gaziantep. Kabul ama niye borçluyuz? Kredilerin karşılığında makine aldık. Takipteki alacakların toplam nakdi krediye oranına bakıldığında ise 81 il arasında Gaziantep 70. sırada bulunuyor. Değerlendirme yapılırken bu da dikkate alınmalı" dedi.

KREDİ ÖDEME GÜCÜ
Gaziantep'in kredi borcunu ödeme gücünün yüksek olduğunu vurgulayan Konukoğlu, "Gaziantep'in, bugüne kadarki ödemesi Türkiye'nin hiçbir yerinde yoktur. Bundan dolayı bütün sanayicilerimize ben teşekkür ediyorum. Var gücümüzle çalışıp işimize odaklanalım. Biz her zaman Türkiye'nin iki katı büyüyoruz, şehir olarak her zaman işimize odaklandığımız için buralara geldik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep yatırım için borçlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN