Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKİB heyeti Tataristan'da

Tataristan ve Çuvaşistan'a yapılan ziyarete Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, Başkan Yardımcısı Şahin Öder ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Giriş Tarihi: 22.2.2015
AKİB heyeti Tataristan'da
Ülkemizin ihracatını her geçen gün daha da ileriye taşımayı amaç edinen Akdeniz İhracatçıları Birliği (AKİB) Yönetim Kurulu üyeleri, yeni pazar arayışları çerçevesinde gittikleri Tataristan'da bir dizi görüşmelerde bulundu. Heyet, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov'u ziyaret ederek iki ülke arasındaki ticari ilişkileri artırılması için yapılması gerekenleri görüştü.

İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI
Tataristan ve Çuvaşistan'a yönelik ihracatın arttırma amacıyla düzenlenen heyet programı kapsamında, ilk olarak Kazan'da düzenlenen Agro Industrial Fuarı'nı ziyaret edildi. Katıldıkları İş Forumu'nda Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile Tarım ve Gıda Bakanı Marat Ahmetova ile görüşen heyet, Türk işadamlarına sağlanacak yatırım teşvikleri hakkında bilgi aldı.

CUMHURBAŞKANI KABUL ETTİ

Tatar işadamları ile ikili iş görüşmelerin ardından Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov Türk heyetini makamında kabul etti. Cumhurbaşkanı Minnihanov, Tataristan ve Türkiye arasındaki sıcak ilişkiden bahsetti. Bu iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini, ekonomik anlamda başarılı projeler gerçekleştirerek, verimli bir işbirliğine çevirmek gerektiği temennisinde bulundu. Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Türk heyetine bir de akşam yemeği verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKİB heyeti Tataristan'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN