Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Erdoğan, yetimlerin ve mazlumların babasıdır"

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Suriye'nin İdlib kentine bağlı Teftenaz kasabasında yaşarken iç savaştan dolayı 2 yıl önce Türkiye'ye sığınan Suriyeli Muhammet Gazel ve Cemile Bektaş çifti, Kahramanmaraş'taki çadır kente yerleştirildi. Bir yıl önce de çiftin ikiz bebekleri dünyaya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kucağına alıp sevdiği ikizlerin babası Muhammet Gazel, "Türkiye, mazlum ve mağdur Suriyelilere kapılarını açtığı için çocuklarıma 'Recep Tayyip' ve 'Emine' adını verdim" dedi.

ERDOĞAN'DAN SÜRPİZ
Ülkelerindeki savaş nedeniyle buruk bir sevinç yaşayan aile, 1 yaşına gelen ikizleriyle Suriye'ye dönmenin hayalini kurarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerini Ankara'ya davet etmesiyle büyük sürpriz yaşadı. Mazlum ve mağdur Suriyelilere kapılarını açtığı için çocuklarıma 'Recep Tayyip' ve 'Emine' ismini verdiğini anlatan Gazel, "Çünkü o kimsenin cesaret edemediğini halkımıza yaptı. Biz onu Müslümanların lideri olarak görüyoruz. Bizlere gerçek manada babalık yaptı. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetimlerin ve mazlumların babasıdır" diye konuştu.

KARDEŞLİK VE MERHAMET

Anne Bektaş ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın insanlığa örnek olduğunu söyledi. Erdoğan'a olan sevgi ve muhabbetlerinin sonsuz olduğunu anlatan Bektaş, "Bizi ve vatandaşlarımızı burada ağırladı. Bizlere çok iyi baktı. Biz de bebeklerimize onun ve eşinin ismini koyma gereği duyduk. Çocuğuma her 'Tayyip' dediğimde aklıma kardeşlik, Müslümanlık ve merhamet geliyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Erdoğan, yetimlerin ve mazlumların babasıdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN