HKÜ Erdem Koleji'nde Kariyer Günleri düzenledi

Giriş Tarihi: 26.2.2015
HKÜ Erdem Koleji'nde Kariyer Günleri düzenledi
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) akademisyenleri, öğrencilerin gelecekleri ile ilgili doğru kararlar verebilmeleri için, Erdem Koleji'nde mesleki kariyer günleri düzenleyerek, meslek seçimlerinde dikkat etmeleri gereken hususları anlattılar. HKÜ tarafından düzenlenen kariyer gününe; Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi ve her bölümden bir akademisyen olmak üzere 17 akademisyen katıldı.

ÇEKİNMEDEN BİZE SORUN
Prof. Dr. Rıfat Çelebi, "Ben Gaziantepli değilim. Gaziantep'e gelirken de buranın bir üniversitesi şehri olmadığını ama olmaya aday olduğunu biliyordum. Bölgenin de en büyük üniversite olmaya aday bir üniversitede görev alıyorum. HKÜ çok büyük bir gelecek vaat ediyor ki tercihinizi mutlaka bizden yana yapın. Ne zaman kafanıza takılan bir şey varsa sormak istediğiniz bir şey varsa, gelin hiç çekinmeden bizlere sorun, görün, öğrenin" dedi.

KLİŞELERdEN KURTULUN

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ise nelere dikkat etmesi gerektiğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: "Öncelikle kendi karakterinizi çok iyi tanıyor olmanız gerekiyor. Burada rehberlik öğretmenleri size fayda sağlayacaktır. Ama önce kendinizi bir gözden geçirmeniz gerekiyor. Hangi meslekte hangi kariyer planında mutlu olacaksınız bunu bilmeniz lazım. Devamlı bir takım klişe meslekler üzerinde duruluyor. Evet bunlar önemli ama gerçekten bu bölümleri istiyor muyuz diye düşünün. Mesleğin kendisinden çok sizin o meslekle ne kadar uyuştuğunuz önemli. Benim en büyük tavsiyem önce mesleği iyi seçmek ondan sonra üniversite tercihi yapmak gerektiğidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ Erdem Koleji'nde Kariyer Günleri düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN