Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Şahin'den çiftçiye yem desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 583 çiftçiye bin 300 ton yem desteği sağladı. Yem dağıtım töreni renkli görüntülere sahne oldu

Giriş Tarihi: 2.3.2015
Başkan Şahin'den çiftçiye yem desteği
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çiftçilere destek amacıyla küçükbaş hayvan yetiştiren 2 bin 583 üreticiye bin 300 ton yem dağıttı. Büyükşehir Belediyesi daha önce çiftçilere tohumluk buğday dağıtmıştı. Dağıtım için İstasyon Meydanı'nda düzenlenen ve çiftçilerin büyük ilgi gösterdiği tören renkli görüntülere sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin yanı sıra iki çobanın kaval dinletisi ve türküsü ile şenlenen törende Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli'ndeki çiftçiler yem desteği aldı. Törende, toplam üç ilçeden 2 bin 583 üreticiye bin 300 ton yem dağıtıldı. Yemin parasal değerinin 1 milyon 140 bin lira olduğu bildirildi.

DESTEKLER SÜRECEK

Geçen yıl çiftçilerin çok kurak bir dönem geçirdiklerini anımsatan Başkan Fatma Şahin, son 57 yılın en yağışlı kışını geçirdiklerini söyledi. Gaziantep'in sanayi kentinin yanında tarım kenti de olduğunu dile getiren Şahin, alın teri ile toprağını işleyen çiftçilere desteklerinin devam edeceğini belirtti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Genel Müdür Vekili İbrahim Özcan ise, Türkiye olarak hayvan yetiştiriciliğinde önemli bir mesafe kat ettiklerini belirtti. Bakanlık olarak 10 milyarlık kaynağın yüzde 32'sinin hayvancılığa ayrıldığını belirten Özcan, artık çobanların bile eğitildiğini, sigorta ve maaşlarının iyi bir konumda olduğunu dile getirdi.

TOHUM DA VERİLMİŞTİ
Gaziantep bölgesinin küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine uygun olduğunu ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, belediye olarak daha önce tohum desteği verdikleri çiftçiye şimdi de yem desteği verildiğini söyledi. Gaziantep bölgesinde 150 bin dolayında küçükbaş hayvanın bulunduğunu belirten Yılmaz, yemleri Tarım Kredi Kooperatifleri'nin ürettiği yemlerden aldıklarını kaydetti. Konuşmaların ardından çiftçiler tarafından Başkan Fatma Şahin'e keçeden yapılmış bir çoban abası hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şahin'den çiftçiye yem desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN