MEŞTİ kontak açtı

Mersin'e 'Yap-İşlet-Devret' modeliyle kazandırılan ve sosyal donanımlarıyla 5 yıldızlı oteli andıran MEŞTİ kalabalık bir topluluğun katılımıyla hizmete açıldı

Giriş Tarihi: 2.3.2015
MEŞTİ kontak açtı
Mersin'de yap-işlet-devret modeliyle 180 dönümlük arazi üzerine kurulan, saunası, sağlık bölümü ve 3 farklı dilde hizmet verecek danışma noktası gibi özellikleriyle kentin çehresini değiştirecek olan Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesi (MEŞTİ), hizmete girdi. Eski otogardaki bazı işletme sahipleri, yeni otogarın dükkan fiyatlarının yüksek olduğunu öne sürerek protesto için camları kırdı.

DİĞERLERİNDEN DAHA İŞLEVSEL

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MEŞTİ'nin teknik alt yapısı ve sosyal donatı alanlarıyla diğer otogarlardan daha işlevsel özellikleri olduğuna dikkat çekti. Otogarın ihale sürecinde adaletin üstünlüğü ilkesiyle kimsenin yanında ve karşısında olmadan hareket ettiklerini vurgulayan Kocamaz, "Dedikodu üretip 'Otogarı Güneydoğululara vermek istemiyor' dediler. Bunlar çirkin ve yakışık olmayan iftiralar. Kentin kazanımlarını kimseye peşkeş çekemeyiz" diye konuştu.

GELİR BATTI-ÇIKTI YAPIMINA

MEŞTİ'nin işletme ihalesini yıllık 20 milyon lira bedelle 3 yıllığına Şimşek Gurubu'nun kazandığını belirten Kocamaz, şunları kaydetti: "Eski otogarda yıllık kira 322 bin lira iken, bu rakam 20 milyon liraya çıktı. 62 kat fark ile ederinin altına kiralanan dükkanlar şimdi gerçek fiyatlarına kiralandı. Bu kira bedelleri, kent trafiğini rahatlatmak için yapılacak battı çıktı ve katlı kavşaklarda kullanılacaktır. Ayrıca şoförler eğitimden geçirilecek, psikolojik teste tabi tutulacak. Bağımlı olup olmadıkları tespit edilecek"

YENİ BİR SAYFA AÇILDI
Şimşekler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit Şimşek ise Mersinlilerin bu otogarı uzun yıllardan bu yana beklediğini vurguladı. Şimşek, "Mersin sonunda hak ettiği otogarına kavuştu. Otobüs terminalleri bir kentin en önemli işletmelerinden birisidir. Kentimiz yıllarca otogarından utandı ama bugün itibariyle Mersinliler için yeni bir sayfa açılıyor. Mersinliler misafirlerini gönül rahatlığıyla karşılayacak ve yolcu edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEŞTİ kontak açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN