Kentsel dönüşüm için düğmeye bastı

Giriş Tarihi: 3.3.2015
Kentsel dönüşüm için düğmeye bastı
Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için kolları sıvayan Antakya Belediyesi, Anakent Planlama firması ile anlaşma yaptı. Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, firmanın kentsel dönüşüm projesi için yetkilendirildiğini belirterek, "Antakya için çok önemli bir adım attık. Seçim öncesinde verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyoruz. Kentsel dönüşümle vatandaşımızın cebinden bir lira çıkmadan daha çağdaş ve modern bir kent yaratacağız" dedi.

DEPREME DAYANIKLI

Emek ve Aksaray mahallelerinin bir bölümünü içeren 35 hektarlık alanda afet riski kapsamına giren bölümünde kentsel dönüşüm uygulanacağını söyleyen Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, "Yeni kurulan bir ilçe olmamıza rağmen dönüşüm yetkisini aldık. Antakya Belediyesi olarak şehrimizin kalkınması, büyümesi ve vatandaşlarımızın sağlıklı ve depreme dayanıklı konutlarda oturmasını sağlamak için tüm gücümüzde çalışacağız. Söz verdik yerine getireceğiz" diye konuştu.

İLK KAZMA 2016'DA
Vatandaşın cebinden bir liranın dahi çıkmayacağını vurgulayan Başkan Kimyeci şöyle dedi: "350 bin metrekarelik alanda hükümetimizin desteğiyle hak sahibi olan vatandaşımızın cebinden bir lira çıkmadan dönüşüme başlayacağız. Hak sahibi olanlara ayda 600 lira kira yardımı, bin 200 lira da taşınma yardımı yapacağız. 300 iş gününde proje aşamasını bitirmeyi düşünüyoruz. Allah nasip ederse 2016 yılında ilk kazmayı vuracağız. Şimdiden dev projenin heyecanını yaşıyoruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşüm için düğmeye bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN