Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gedikli: Seçimde yüzde 50 aşılacak

Hatay'a gelen AK Parti Ankara Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Gedikli, genel seçimlerde yüzde 50'nin üzerinde oy almayı hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 4.3.2015
Gedikli: Seçimde yüzde 50 aşılacak
AK Parti Ankara Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Gedikli, 7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçimlerde hedeflerinin yüzde 50'nin üzerinde oy almak olduğunu söyledi. Hatay İl Teşkilatı'nın 25'inci dönem milletvekilleri aday adayları için yapılan temayül yoklamasına başkanlık eden Gedikli, SABAH Güney'e açıklamalarda bulundu. Gedikli, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerden yine birinci parti olarak ayrılarak Türkiye'de istikrarı sürdüreceklerini söyledi.

TARTIŞMAK İSTEMİYORLAR

Gündemi oluşturan başkanlık sistemini bazı çevrelerin tartışmak dahi istemediğini belirten Gedikli, "Türkiye'de biz sağlıklı kararları nasıl üreteceğiz? Tabii ki karşılıklı tartışarak. Fakat başkanlık sistemini tartışmak dahi istemiyor bazıları. Bu da yetmiyor gibi engellemek istiyorlar. Halbuki biz diyoruz ki, sistem tartışılsın. Şu veya bu ülkenin modeli tamamıyla alınsın benimsensin diye bir yaklaşım da yok. Türkiye kendi modelini kendisi üretebilir. Bu diktatörlük ya da sultanlık anlamına gelmez. Sonuçta Türkiye demokratik bir hukuk devleti" dedi.

MHP VE CHP BÖLGESEL PARTİ OLDU
Gedikli şöyle devam etti: "Gerçi başkanlık sistemini istemeyenler normal parlamenter sistemde başbakan olamıyorlar. O anlamda da muhalefetin böyle bir umutsuzluğu var. O umutsuzluğun sebebi de bölgesel parti haline gelmeleri. Sadece HDP değil hepsi bölgesel parti. MHP de bölgesel parti, CHP de bölgesel parti. Çünkü Türkiye'nin her yerinde değil belli bölgelerinde siyaset yapabiliyorlar. Tek Türkiye partisi AK Parti. Bunun da milletimiz farkında. Din, dil, ırk farklılığı gözetmeden bu zenginliğin farkında olan doğuda da, batıda da, kuzeyde de, güneyde de siyaset yapan tek partiyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gedikli: Seçimde yüzde 50 aşılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN