Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzey Irak kalitede TSE'yi baz alacak

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi, gıda ürünlerine kalite standardı getirmek amacıyla hazırladığı yasa için Türk Standartları Enstitüsü'nün normlarını örnek alacak

Giriş Tarihi: 4.3.2015
Kuzey Irak kalitede TSE'yi baz alacak
Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi (IKYB) Parlamentosu, Tüketici Hakları ve Ticaret Komisyonu milletvekilleri ülkelerine en çok ürün gönderen Gaziantep'e gelerek fabrikalarda incelemelerde bulundu. İlk olarak Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerini ziyaret eden milletvekilleri ardından markaları Iraklılar tarafından sevilerek tüketilen Altunsa'nın üretim tesislerini gezdi.

BENZERİ UYGULANACAK

Heyetin başkanı Majit Otham Tawfeeq, "Gaziantep ülkemize gerçekleştirilen ihracatın merkezi konumunda. TSE benzeri bir kanun üzerinde çalışıyoruz. Gezdiğimiz Altunsa tesisleri TSE yanında dünyanın birçok üretim belgesine sahip. İncelemek için özellikle Gaziantep'i seçtik. Çünkü bütün gıda ürünlerimizi Gaziantep'ten alıyoruz. TSE belgesi olan ürünlerin ülkemize giriş yapmasını istiyoruz. Bunun için kendi parlamentomuzda yasal düzenlemeler gerçekleştireceğiz. Türkiye'de yapacağımız incelemelerle buradaki tüketici koruma yasalarının bir benzerini biz de uygulamak istiyoruz" dedi.

ARANAN MARKALAR OLDU

Kendi heyetleri ile Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi (ÜGD) Genel Müdürü Dr. Mehmet Karabay başkanlığındaki uzman heyetle GAİB hizmet binasında uzun bir toplantı yaptıklarını söyleyen Tawfeeq, Türkiye'deki üretim standartları ve ürün kalitesinin çok geliştiğini, bu standartlarla üretilen ürünlerin kendi ülkeleri başta olmak üzere Ortadoğu ve dünyanın her tarafında aranan markalar haline geldiğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Irak kalitede TSE'yi baz alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN