Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyfi Dingil: Depremle yaşamayı öğrenmeliyiz

Giriş Tarihi: 4.3.2015
Seyfi Dingil: Depremle yaşamayı öğrenmeliyiz
İskenderun Belediyesi, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenledi. "Deprem afet olmasın, güvenli geleceğe birlikte yürüyelim" konulu programın açılış töreni Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Deprem gerçeğini kabullenmeliyiz" diyerek bölgenin tehlikeli fay hattında olduğuna dikkat çekti.

UYGULAMAYA GEÇMELİYİZ
İskenderun'da özellikle E-5 karayolu altında bulunan mahallelerin çok tehlikeli bir durumda bulunduğunu söyleyen Başkan Seyfi Dingil, "Bu bölgelerde eski yapılar çoğunlukta. Kentsel dönüşüm ile yepyeni bir şehir inşa etmek istiyoruz. İskenderun Belediyesi olarak ciddi anlamda deprem konusunda çalışmalarımız var. Bu gün burada bir seminer nedeniyle bir aradayız. Artık deprem konusunda seminerden ileri uygulamalara geçmemiz lazım. Allah korusun olası bir depremde çok zayiat verebiliriz. Özellikle öğrencilerimizi eğitmeliyiz" dedi.

BROŞÜR DAĞITILDI

Daha sonra İskenderun'da ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen "Depremle yaşamak" konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Belediye Başkanı Seyfi Dingil tarafından çeşitli hediyeler verildi. Başarılı olan öğrencilerin yaptığı resimler ise sergilendi. Kısa adı İSBAK olan İskenderun Belediyesi Afet Bilgilendirme Arama Kurtarma ekibi tarafından hazırlanan Depremde ilk 72 saat başlıklı bilgilendirme broşürleri şehir merkezinde vatandaşlara dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyfi Dingil: Depremle yaşamayı öğrenmeliyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN