Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Bir tapu işlemi 10 günde yapılıyor

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Adana'dan arayan Mustafa Avcı isimli okurumuz, Ceyhan Tapu Dairesi'nde yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi. Tapu işlemlerinin ağır yürüdüğünü söyleyen okurumuz diyor ki, "Ceyhan Tapu Müdürlüğü'nde bir tapu muamelesi 10 günden aşağı bitmiyor. Personel mi yetersiz, yoksa bilgisizler mi bilmiyorum ama Tapu Müdürlüğü'ne giren çıkamıyor. En basit işlemler bir haftadan aşağı sonuçlanmıyor. Ben bir tapu muamelesi için gittim, 2,5 ay oldu sonuçlandıramadım. İnsanlar bu sürede uzaya gidip dönüyor, biz kağıt işlemlerini tamamlayamıyoruz. Ceyhan'ın, Adana'nın sayın yöneticileri bu soruna lütfen bir çare bulsun". Okurumuzun şikayeti bu yönde. Umarım Tapu Müdürlüğü'ndeki aksaklıklar kısa zamanda giderilir, vatandaş işini kolayca halleder.

CADDELER KARANLIKTA KALDI
Adana'dan okurumuz Eyüp Tekin diyor ki, "TEDAŞ'ın sokak lambaları ünitesini denetleyen yok mu? Adana'nın en işlek caddeleri günlerce karanlıkta kalıyor. Örnek olarak Turgut Özal Bulvarı Hasan Usta kavşağının alt kısmı. İşin komik tarafı TEDAŞ'ın 100 metre ilerisinde çevre yolunda Kemalpaşa Bulvarı'ndan itibaren lambalar günlerdir yanmıyor. Adnan Menderes Bulvarı da aynı durumda. Kimsenin dikkatini çekmiyor mu bu karanlık? Merak ediyorum."

GÜLMECE
Temel bahçede gezinirken havuzun yanındaki fıskiyeyi seyretmekte olan Dursun'u görünce yanına gitti. Dursun sordu: "Bu havuza noliyi ula böyle?" "Görmiyi misun nefes alayi."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Bir tapu işlemi 10 günde yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN