Tablacılardan tabutlu eylem

Adana Büyükşehir Belediyesi önünde tabutlu eylem yapan seyyar satıcılar, "Bu kenti yönetenler işi gücü bırakıp bizimle uğraşıyor" dedi ama sesini kimseye duyuramadı

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Tablacılardan tabutlu eylem
Adana'da seyyar satıcılar "Benim ölüm sebebim zabıtalardır" şeklinde not bırakarak intihar eden 25 yıllık seyyar satıcı Cemil Bozkuş için Büyükşehir Belediyesi önünde tabutlu eylem yaptı. Boyunlarına doladıkları iple Büyükşehir Belediyesi önüne gelen seyyar satıcılar görüşecek bir muhatap bulamadı. Çevik Kuvvet ve özel güvenlik görevlileri tarafından Büyükşehir Belediyesi binasına sokulmayan seyyar satıcılar, basın açıklaması yaptıktan sonra sessizce dağıldı.

TEZGAHI ALINDI İNTİHAR ETTİ

Kestane satıcısı Cemil Bozkuş'un tezgahına Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri el koydu. 20 bin lira borcu olduğu öğrenilen Bozkuş, girdiği bunalımdan çıkamadı. "Benim ölüm sebebim zabıtalar. Bir cinayet işlendiği zaman bir ekip almaya gelir, bir tablayı almaya on ekip gelir, bu mu adalet" yazılı not bırakan Bozkuş, iple kendini evinin salonuna astı. Arkadaşlarının ölümünden Büyükşehir'i sorumlu tutan seyyar satıcılar, tabutla belediyenin önüne geldi.

MUHATAP BULAMADILAR

Büyükşehir zabıtasının gözünde sokak hayvanlarından daha değersiz olduklarını öne süren Sokak Satıcıları Esnafları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Sayılan, "Bize değer verilse Cemil arkadaşımız şimdi yaşıyor olurdu. Bir garibanın ekmeği için verdiği mücadeleye kimse sahip çıkmıyor. Sıcak odalarında, koltuklarına kurulanlar bizim derdimizi anlamıyor. Bizim derdimiz evimize helal ekmek götürmek. Her şeyin hesabını sokakta çalışan, ayakkabısı elbisesi olmayan insanlardan soruyorsunuz. Eğer ezilmiş olsanız bizi anlardınız. Biri çıkıp da bu insanlar niye gelmiş, dertleri neymiş diye sormadı" diye dert yandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tablacılardan tabutlu eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN