Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Edebiyatçılar çocuk oldu

Giriş Tarihi: 8.3.2015
Edebiyatçılar çocuk oldu
Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği'nin 35-60 yaş aralığındaki 16 üyesi, unutulmaya yüz tutan çocuk oyunlarını tanıtmak için "Osmaniye'nin Dünkü Çocukları" adını verdikleri grup kurdu. Siyah önlük giyen üyeler, provalarına başladıkları mendil kapmaca, ip atlama, topaç çevirme, uzun eşek, birdirbir gibi oyunları, çeşitli etkinliklerde tanıtacak. Dernek Başkanı 55 yaşındaki Mustafa Bardak: "İlkokul çağında oynadığımız ve unutulmaya yüz tutmuş bu oyunları çocuklarımızın da öğrenmesini arzuluyoruz. Arkadaşlarımla bunun çabasını veriyoruz" dedi.

ÇOCUKLAR ÖĞRENMELİ
Kurdukları grupla oyunların provalarına başladıklarını aktaran Bardak, "Oyunlar, bizi çocukluğumuza götürüyor. Çocuklarımızın, bilgisayar oyunlarını değil, ilkokul çağında oynadığımız ve unutulmaya yüz tutmuş bu oyunları öğrenmesini arzuluyoruz. Arkadaşlarımla bunun çabasını veriyoruz" şeklinde konuştu. Oyunlarını, çeşitli etkinliklerde çocuklara tanıtacaklarını belirten Bardak, " Provalarını yaptığımız oyunları, çeşitli etkinliklerde halkımızla ve çocuklarımızla paylaşmak istiyoruz. Günümüzde çocuklarımızın bu oyunları oynamadığını görüyoruz ve buna üzülüyoruz" dedi.

BAŞARACAĞIZ
Dernek sekreteri 41 yaşındaki Hatice Bahar da provalarda çocukluğunu adeta yeniden yaşadığını belirterek, "Oyun esnasında çocukluğumuza dönebiliyoruz. İp atlıyor, topaç çeviriyor, birdirbir oynuyoruz. Çocuklarımıza da bu güzellikleri hatırlatmak istedik. Bunu başaracağımıza inanıyorum" diye konuştu. Dernek üyesi 55 yaşındaki Ahmet Demir ise çocukluğunu hatırladığını, unutulan bazı değerlerin yaşatılması adına güzel bir çalışma yürüttüklerini kaydetti. Grupta yer alan 38 yaşındaki Mükrime Sever de "Oyun oynarken değerlerimizi de geleceğe aktarmış olacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edebiyatçılar çocuk oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN