Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te bıçaksız beyin ameliyatı yapıldı

Gaziantep'te bıçaksız beyin ameliyatı yapıldı
Gaziantep'te beyin kanaması geçiren hasta, kasık bölgesinden girilerek kafatası açılmadan başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu. Gaziantep'te devlet hastanesi koşullarında ilk olma özelliği taşıyan ameliyat Gaziantep Dr. Ersin Devlet Hastanesi'nde gerçekleşti. Beyin Cerrahi ve Sinir Hastalıkları uzmanı bir ekip tarafından yapılan ameliyat devlet hastanelerine örnek olma özelliği taşıyor.

BALONCUK BELİRLENDİ

Ameliyata katılan Beyin Cerrahi ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Lokman Bayrak, "Hasta, hastanemizin acil bölümüne geldiğinde ani şuur kaybı ve beyin kanaması tespit ettik. Yoğun bakıma alınan hastaya Gaziantep'te ve bölgede ilk kez uygulanan kasık bölgesinden girerek beyin görüntülemesi gerçekleştirdik. Hastamızın beyninde baloncuk tespit ettik ve baloncuğu kapattık" dedi.

AĞRILI DÖNEM OLMADI

Kafatasında hiçbir iz bulunmadığını ve başarılı bir operasyonla hayata döndüğünü belirten hasta Mahli Bahar (52) ise "Hastaneye geldiğimde beni hemen acile aldılar ve doktoru çağırdılar. Yoğun bakımda bir süre kaldıktan sonra ameliyata aldılar. Kafatasımda herhangi bir açılma olmadığı için ve ameliyat sonrası ağrılı bir dönem geçirmedim çok. Doktorlarıma teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te bıçaksız beyin ameliyatı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN