Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Çözümün modeli Gaziantep'tir

Giriş Tarihi: 9.3.2015
Erdoğan: Çözümün modeli Gaziantep'tir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecinde ısrarcı olduklarını, Türkiye'nin başka çıkar yolunun olmadığını söyledi. Erdoğan, sürecin sonunda nelerin olacağını merak edenlerin gelip Gaziantep'te farklı dil ve ırklarda insanların bir arada kardeşçe yaşamalarını görmelerini istedi. Demokrasi Meydanı'nda on binlere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çözüm sürecinin sonuca ulaşması için her türlü provokasyona karşı sükunetlerini koruyarak süreci yönettiklerini söyledi.

HUZUR VE DAYANIŞMA VAR

Erdoğan, "Sağ olsun halkımız bize güvendi. Bu süreç bugüne kadar geldiyse en büyük pay sağduyusunu, izanını koruyan halkımıza aittir. Bu süreçte Gaziantep de dik durdu, oyunlara gelmedi. Bu süreç her şeye rağmen geldi, şimdi de nihayete gidecek" diye konuştu. Gaziantep'in çözüm sürecinin bir modeli olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bölgedeki tüm insanlarımızın tüm farklılıklarıyla burada barış, huzur içinde sevgi ve saygı temelinde yaşamaktadır. Gaziantep bu konuda bir marka şehir oldu. Bu işin sonunda ne olacak diyenler gelip buraya baksınlar. Burada huzur ve dayanışma var, modern bir şehir bilinci var. Biz ülkemizi çok sevdiğimiz için bu süreçte çok ısrarcıyız. Ötekisi çok kolay ama başka çözümün mümkün olmadığını 40 bin insanımızı kaybederek gördük" dedi.

4 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Gaziantep'in yapılan hizmetlere layık olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bugün burada 42 kalemde, eski rakamla 4 katrilyon 213 trilyon liralık eser ve hizmeti Gaziantep'e kazandırıyoruz. Bunların arasında 934 derslik, 100 yataklı İslahiye Devlet Hastanesi, 4 aile sağlığı merkezi, 5 sağlık evi, Karşıyaka Ağız ve Diş Sağılığı Merkezi var. Yine TOKİ tarafından yapılan 996 konut ve sosyal donatıları, 9 sosyal hizmet merkezi, Nurdağı- İslahiye yolu, Nizip-Dutlu köprülü kavşağı, 110 yeni işletme kapasiteli A ve B kısımları, OSB'de hizmete giren işletmelerin resmi açılışları da var" diye konuştu.

BELEDİYE YATIRIMLARI
Belediyelerin yaptığı çalışmaların da açılış programı içinde hizmete açıldığını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Büyükşehir Belediyemizin Abdulkadir Aksu Köprülü Kavşağı, atık su arıtma tesisleri dere ıslah projesi, içme suyu projeleri, Şehitkamil Belediyemizin Gazikent ve Şirinevlerdeki toplu konutları, yeni yapılan parklar, Şahinbey Belediyemizin Mavikent, Serinevler ve Çamlıca konut projeleri, Hanımlar Yüzme Havuzu. İslam Bilim Müzesi ve 22 parkı da hizmete açmış oluyoruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Çözümün modeli Gaziantep'tir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN