Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tek hedefimiz 14 milletvekili'

AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı Tamer Dağlı, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde 14 milletvekilliğine talip olduklarını söyleyerek, "Davamıza inanan herkes bu inançta" dedi

Giriş Tarihi: 13.3.2015
'Tek hedefimiz 14 milletvekili'
"2023 Türkiye'sini inşa etmek isteyen AK Parti'nin mukaddes davasının bir ferdi olmak için yola çıktım" diyen AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı Tamer Dağlı, "Mutlu ve güçlü bir Adana için çalışmak boynumun borcu. Bu inançla yola koyuldum. Bu davaya yürekten inanan bir partili olarak Adana'yı Ankara'da en iyi şekilde temsil etmek için iki kent arasında mekik dokuyan, hemşerilerimin her türlü derdine çözüm bulmak için çabalayan bir vekil olmak için bu onurlu göreve tabilim" dedi.

'ADANA'DA HEP ÇALIŞTIM'
2011 seçimlerinde AK Parti'nin milletvekilliği sıralamasında 10'uncu sırada yer aldığını, yaklaşık 460 köy ve ilçeyi ziyaret ederek seçmenlerle görüştüğünü vurgulayan Tamer Dağlı, "Ben davasına inanmış bir insanım. O yıllarda sanki birinci sıra adayı imiş gibi yılmadan çalıştım. Yerel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde yine doğduğum kente gelip partimle birlikte gece gündüz çalıştım. Ben, partimin bana ihtiyacı olduğu her dönemde Adana'da oldum ve çalıştım" diye konuştu. "İnsan olarak ana gayemiz insan odaklı hizmettir" diyen Tamer Dağlı, "Cumhurbaşkanımızın dava arkadaşı, yol arkadaşı olarak mücadele etme şerefine nail olmuş bir AK Partili olarak Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde yeniden milletvekili olmak için aday adayı oldum. Adana'nın ana sorunu sevgisizlik. Eğer biz sevgi ortamını tesis eder, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket edersek Adana'da Türkiye rekoru kıracak bir oy patlaması yapılacağına inanıyorum" dedi.

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN

Adana'da 20 yıl boyunca üst düzey yöneticilik yaptığını, işadamının, sanayicinin, esnafın, çiftçinin, işçinin, emeklinin ve memurun sorunlarını ve çözümünü iyi bildiğini söyleyen Tamer Dağlı şöyle devam etti: Adanalı hemşerilerime sesleniyorum. Gelecekten umutlu olsunlar. AK Parti çatısı altında 'Yeni Türkiye' hedefimizde, güçlü, müreffeh ve yaşanabilir bir Adana için mücadele edeceğime söz veriyorum. 'Güçlü ve Lider Türkiye' hedefinden sapmadan 2023 hedefine birlikte ilerleyeceğiz.

BAYRAĞI DEVRALDI

AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı Tamer Dağlı sözlerini şöyle bitirdi: Bizler 'Güçlü Türkiye Sevdamızın' yılmaz savunucuları olarak ülkemize hizmet etmeyi, milletimize hizmetkar olmayı, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yolundan giderek öğrendik. Bu kutlu yola, bayrağı devralan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile devam edeceğiz. Adana'da 14 milletvekilliğine de talibiz.

TAMER DAĞLI KİMDİR?

1970 yılında Adana'nın Kozan ilçesinde doğan Tamer Dağlı, ilkokulu Feke'de Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu'nda, ortaokulu Yüreğir'de Ömer Refika Halıcılar Ortaokulu'nda, liseyi Karşıyaka Lisesi'nde okudu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden 1990 yılında mezun olduktan sonra 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Formasyon eğitimi aldı. 2014 yılında ise Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yerel Yönetimler ve Siyaset Biliminde Yüksek Lisans yaptı. Değişik bankalarda üst düzey yöneticilik yaptı. Türkiye Finans Katılım Bankası'nda Şube Müdürlüğü, Adana Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlük KOBİ Bankacılığı Müdürlüğü yaptı. Halen bu görevi sürdürüyor. Mülkiyeliler Birliği Adana Şube Yöneticiliği, Adana Ticaret Odası Meslek Komitesi üyesi olan Dağlı, 2011 genel seçimlerinde AK Parti Adana 10. Sıradan Milletvekili Adayı oldu. Tamer Dağlı evli ve 3 çocuk babasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tek hedefimiz 14 milletvekili'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN