Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni: Kimseye tepeden bakma

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü "Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe belediye başkanlarına tepeden bakamaz" diye eleştirdi

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Yeni: Kimseye tepeden bakma
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Meclis toplantısında MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, AK Partili Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik'in ilçesi için istediği hizmetlere karşılık verdiği cevabı eleştirerek, "Büyükşehir Belediye Başkanı ilçe belediye başkanlarına tepeden bakamaz. Üslubunda sertleşemez. Yaptığı hizmeti tüm ilçelere eşit olarak yapmak zorundadır" dedi.

EN DOĞAL HAKKI

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik'in ilçesinin hakkını aradığını belirten Başkan Fikret Yeni, "Diğer AK belediyelerimiz gibi Aladağ Belediye Başkanımızın da halkına vermiş olduğu sözü yerine getirmek, ilçesinin hakkını aramak için çaba sarf etmesi en doğal hakkıdır. Başkanımız, gayet iyi niyetli biçimde ilçesine gelmesi gereken hizmet payının gelmediğini ifade edince, Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'nün bundan rahatsızlık duymasını anlamak yadırganacak bir durumdur" diye konuştu.

"KENDİNİ KUTSAL SAYMA"
Büyükşehir'in, ilçe belediyelerinden gelen taleplere destek olma zorunluluğunun olduğunu vurgulayan Fikret Yeni eleştirisini şöyle sürdürdü: Sayın Sözlü'nün, bu konuların konuşulacak yerin Meclis olmadığını söylemesi ayrı bir garabettir. Meclis, kentin tüm sorunlarının konuşulabileceği en müstesna yerdir. Sözlü'nün, 'Ben seçilmiş belediye başkanıyım' ifadesini kınıyorum. Orada bulunan herkes seçilmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı, seçilmiş belediye başkanlarına tepeden bakamaz, üstten konuşamaz ve kendisini kutsal sayamaz.

"BELEDİYECİLİĞİ BİLİRİZ"
AK Parti'nin belediyecilik konusunda Türkiye'ye örnek olduğunu kaydeden İl Başkanı Fikret Yeni, "AK Partililer olarak biz belediyeciliği iyi biliyoruz. Bugün Türkiye'deki başarılı belediyecilik örneklerinin arkasında hep AK belediyecilik çok net bir şekilde görülmektedir. Bu milletin oylarıyla ilk defa Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken göstermiş olduğu belediyecilik vizyonu bütün belediye başkanlarımıza hala örnek teşkil etmektedir" dedi.

AYRIM YAPMAMALI
Yeni şöyle devam etti: Hüseyin Sözlü'nün eğer gayesi hizmetse, bilmesi gerekenler şunlardır: Bu halk seni seçmişse ayrım yapmadan, siyaset gömleğini üzerinde taşımadan, ilçe belediye başkanlarıyla uyum içinde şehrin her noktasına hizmet etmelisin. İki günü birbirine eşit olmayacak şekilde hizmet üretmeye, şehrimizi inşa etmeye ilçe belediyelerinin gücünü de yanına alarak devam etmelisin. İnsan merkezli, hizmet odaklı, kaliteli, zamanında, etkin ve verimli hizmet sunma anlayışı hizmet anlayışınıza hakim olmalıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni: Kimseye tepeden bakma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN