Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin rüzgarı Ankara'da esti

Ankara'da düzenlenen 'Mersin Tanıtım Günleri' sona erdi. Etkinlikte Mersin turizmden sanayiye, tarımdan eğitime kadar her yönüyle tanıtıldı

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Mersin rüzgarı Ankara'da esti
Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde bu yıl ilki organize edilen 'Mersin Tanıtım Günleri' verimli geçti. Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği fuarda Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, AK Parti, CHP ve MHP Mersin yöneticileri ile ile çok sayıda bürokrat yer aldı.

"ANKARA'YA GETİRDİK"
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, Mersin'in ilk defa Ankara'da tanıtıldığına dikkat çekerek "Mersin'i Ankara'ya getirdik. Mersin, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların ilgi odağı ve cazibe merkezi olmuş, tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, bugün de geçmişte olduğu gibi hem ülkemiz hem bölgemiz hem de dünya açısından çok stratejik ve önemli bir merkezdir" dedi.

"GÜZELLİKLERİ ÖNE ÇIKARALIM"
Mersin'i Akdeniz'in incisi ve yeryüzü cenneti olarak tanımlayan Vali Özdemir Çakacak ise kentin farklı etnik yapıdan, kültürden ve inançtan insanların huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir yer olduğunun altını çizerek, "Böylesine güzel insanların bulunduğu güzel şehrimizde hep güzellikleri ön plana çıkarmamız lazım. Bizler açıkçası Mersin'in hoşa gitmeyen olumsuz şeylerle anılmasını istemiyoruz. Mersin'in, sahip olduğu güzelliklerle Türkiye'nin gündemine oturmasını istiyoruz" diye konuştu.

C VİTAMİNİ RÜZGARI

Mersin'de Akdeniz iklimin etkili olduğunu ve dolayısıyla ilimizin sıcaklığının insanlarına da yansıdığını belirten Vali Çakacak, kente gelen misafirlerin de bunu hep dile getirdiğini aktardı. Tanıtım günlerini ziyaret edenlerin de kendisine 'Sayın Valim Ankara'da adeta C vitamini rüzgarı estiriyorsunuz' dediğini paylaşan Çakacak, Mersin'in tanıtımı için ne yapmak gerekiyorsa onu yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini vurguladı.

YAŞAMAK LAZIM

Olgunlaşma Enstitüsü Yöresel Kıyafetler Defilesi, Karacaoğlan Kültür ve Sergi Salonu açılışı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Yörük Fotoğrafları Sergisi ve Mut Halk Oyunları gösterilerinin düzenlendiği fuarı ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de "Stantlarda Mersin ve Toroslardaki Yörük-Türkmen hayatı, Ankara'ya takdim ediliyor. Bu çok büyük bir hizmettir" dedi. Bahçeli, bir gazetecinin, 'Mersin nasıl bir kent?' sorusuna da 'Yaşamak lazım' yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin rüzgarı Ankara'da esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN