Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamil Belediyesi'nde dönüşüm imzası

Giriş Tarihi: 17.3.2015
Şehitkamil Belediyesi'nde dönüşüm imzası
Gaziantep Şehitkâmil Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında kentsel dönüşüm projesinin protokolü imzalandı. TOKİ ile yapılan protokolü ardından kentsel dönüşüm yapılacak Umut Mahallesi'nde yeni konutlar yükselecek. 120 ay vadeyle satılacak konutlar, dönüşüme uğrayacak alanda evleri kamulaştırılacak olan vatandaşlara satılacak.

PRTOKOL YAPILDI

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, TOKİ mülkiyetinde bulunan Umut Mahallesi'nde, konut yapımında kullanılacak olan 74 bin 494 metrekare alanın Şehitkamil Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde kullanılmak üzere protokol imzaladı.

120 AY VADE

Protokolde, belediye ve TOKİ iş birliğinde hazırlanacak proje ve vaziyet planına göre belirlenecek sayıda konutun yapılarak 3 ayrı peşinat seçeneği ve konut teslimini takip eden aydan başlamak üzere 120 ay vade ile her altı ayda bir, önceki 6 aya ait memur maaş artış katsayısı veya ÜFE, TÜFE oranının en düşüğü nispetince artırılacak bedel üzerinden ödeme yapılacağı belirtildi.

ÖRNEK PROJE
Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ödeme fiyat artışlarının vatandaşların lehine olacak şekilde planlandığını belirterek, "Gaziantep sanayisiyle, ticaretiyle büyüyen bir şehir. Yoğun göç alan bir şehrin aynı zamanda da konut ihtiyacı günden güne artıyor. TOKİ'nin desteğiyle yapılan bu çalışmada vatandaşlarımız yıkılan evlerinin yerine sorunsuz şekilde ev almış olacak. Bu konutların da bu şekilde planlanmış olması, Türkiye'de örnek bir proje oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil Belediyesi'nde dönüşüm imzası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN