Küresel finansın gözü Gaziantep'te

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Küresel finansın gözü Gaziantep'te
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİP) Başkanı Selahattin Kaplan, küresel durgunluğun sektörü kısmen etkilediğini, yeni pazarlarda etkili olabilmek için yürütülen tanıtım çalışmalarına paralel olarak markalaşmanın devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Kaplan, Gaziantep sanayisinin itibarı ve güvenirliliğinin yüksek olduğunu belirterek, uluslararası finans kuruluşlarının yatırım için kente gelmesinin önemli olduğunu vurguladı.

SEKTÖR RAHATLAR
Son dönemlerde küçük ve orta ölçekli halı üreticilerinin bankalarla yaşadığı sorunları anlatan Kaplan, "Dünyada birçok finans kuruluşu Gaziantep'e yatırım yapmak isteyen sanayici ve işadamlarıyla yatırımcılara finans desteği vermeye çalışıyor. Böyle bir dönemde orta ve küçük ölçekli bazı halı üreticilerimize bankaların daha önem vererek yaklaşması ve bu firmaların sorunlarında çözüm odaklı çalışması sektörü rahatlatacaktır" dedi.

FİNANSAL DESTEK
Kaplan, "Global krizleri başarıyla fırsata çeviren Gaziantep sanayisi ve sanayicisine dünya finans kuruluşlarının büyük önem verdiğini ve son zamanlarda bunların Gaziantep'e gelerek finans sorunu olan yatırımcılara yeni yatırım ve makine parkuru yenileme yönünde finansal destek vermeye çalışmaları elbette küçümsenecek bir olay değildir. Gaziantep sanayisi ve sanayicisinin itibarı ve güvenilirliği yüksektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küresel finansın gözü Gaziantep'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN