Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Kesinti yapılacaksa yerel basından duyurulsun

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Tarsus'tan Ayhan Gergin isimli okurumuz elektrik kesintileri ile ilgili farklı bir konuya değinmiş. Diyor ki; "Tarsus'ta her zaman olduğu gibi bizleri zor durumda bırakan bir kesinti yaşadık. Mesela 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde elektrikler kesildi. Sebebini öğrenmek için telefon ettiğimde, bunun normal bir bakım olduğu, saat 13 sıralarında verilebileceği bildirildi. Bu durum belki yetkililerce bir veya iki gün önce bildirilmiştir. Ama kalabalık yerleşim yerlerinde oturan bizler bu anonsları net olarak ve her zaman duyamıyor ve bu bakımdan hazırlıksız bir şekilde yakalandığımızdan, yapacağımız bir iş varsa, ertelemek durumunda kalıyoruz. Ani olarak doğabilecek arızalar haliyle kaçınılmazdır. Bunlara yapılacak hiçbir şey yoktur. Ama normal bir arıza kesintisi, plânlı ve programlı olmalıdır. Zaman zaman su şebekeleri de periyodik bakıma tabi tutuluyor. Bakım yapılacak günler bir veya iki gün önceden değil, aylar önce yerel basın aracılığı ile şehir sakinlerine duyurulmalıdır." Şikayeti ve talebi köşeme taşıdım. Umarım dikkati alınır.

DOLMUŞÇULAR KAVGA ETTİ, TRAFİK KİLİTLENDİ
Adana'dan bir okurumuz trafik sıkışıklığında yaşadığı bir olumsuzluğu aktardı. Olay Mavi Bulvar üzerinde Hayal Park'a geçiş yapılan köprüde olmuş. Akşam 18.30 civarı. Tam da okulların dağılma saati. Trafik o kadar yoğun ki bir ışığı geçmek için 4-5 defa beklemek zorunda kalıyorsunuz. Bundan sonrasını okurumuzun ağzından yazalım. Diyor ki; "Zaten trafik ağır aksak yürüyor. Bir anda kilitlendi. İleriye doğru baktığımızda kavga eden, birbirine bıçak çekenleri gördüm. Milim milim gittikten sonra köprünün üzerine geldiğimde plakaları 01 M 0089 ve 01 M 1002 olan iki dolmuş köprünün ortasında durmuş. Sürücüleri kavga ediyor. Yol kilitlendi, aldırış ettikleri yok." Okurumuz dolmuşların hangi durağa ait olduğunu da bana bildirdi. Umarım yöneticiler bu sürücülere karşı bir yaptırımda bulunur.

GÜLMECE

Bir laz atasözü der ki; "Hamsinun ufak olduğuna bakup da aldanmayasun, sülalesi kalabaluktur."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Kesinti yapılacaksa yerel basından duyurulsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN