Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Torununu şehit verdi arayan soran olmadı

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Torununu şehit verdi arayan soran olmadı

Kendi adını taşıyan torununu hain bir saldırıda şehit veren dede Abdülmecit Yıldırım, bugüne kadar kendilerini kimsenin arayıp sormadığından yakındı

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde jandarma trafik timine düzenlenen saldırıda 35 yaşında iken şehit olan uzman jandarma çavuş Abdülmecit Yıldırım'ın aynı adı taşıyan dedesi Abdülmecit Yıldırım (81), "Biz kimiz? Neyiz biz? Neden kimse arayıp sormuyor? 'Senin şehidin bizim şehidimizdir' diyenler bugüne kadar kapımızı çalmadı" diyerek üzüntüsünü belirtti.

EVLADIMIZ DİYE SEVDİK

Gelini ile oğlunun evlendikten hemen sonra ayrılmasından sonra henüz bir yaşını doldurmayan torunu Abdülmecit Yıldırım'a kendilerinin baktığını söyleyen dede Abdülmecit Yıldırım, "Torunum bizimle birlikte büyüdü. 2000 yılında uzman çavuşluk sınavında başarılı olunca gururlandık. Onu güle oynaya gönderdik silahlı kuvvetlerimize. 2011'de hain bir saldırıda şehit düştü torunum" dedi.

OĞLUNU DA KAYBETTİ
Şehit torununun cenaze töreninden sonra hiç kimsenin kendilerini arayıp sormadığından dertlenen dede Yıldırım, "Torunumun şehit düşmesinden bir yıl sonra da oğlum Kenan Yıldırım'ı toprağa verdim. Evlat hasretine dayanmadı ve bir yılda eriyip gitti oğlum. Çifte acı ile kavruldu yüreğim. Ama beni daha çok üzen şehidimin ardından bir Allah'ın kulunun bizi aramaması" diye konuştu.

NUTUK ATANLAR NEREDE?
Hiç kimseden maddi bir beklenti içinde olmadığının altını çizen dede Abdülmecit Yıldırım şöyle dedi: Torunum 35 yaşında daha hayatının baharında bu vatan için canını verdi. Oğlum, şehit oğlunun acısına dayanamadı ve 56 yaşında göçüp gitti. Ben ve karım kaldık geride. İki elimiz böğrümüzde. 'Her zaman yanınızdayız' diye mesaj verip nutuk atanlar şimdi nerede merak ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torununu şehit verdi arayan soran olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN