Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Kimyeci hedeflerini anlattı

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Başkan Kimyeci hedeflerini anlattı
Antakya Belediyesi Başkanı İsmail Kimyeci zamanın çok çabuk geçtiğini, milletin hizmet beklediğini, kısa zamanda çok yol aldıklarını ancak yapacak daha çok işlerinin olduğunu söyledi. Aylık basın toplantısında konuşan Kimyeci, son bir yılda 27 kat büyüyen bir belediye olduklarını belirterek "Şu anda 95 mahalle ve 348 bin nüfusa hizmet ediyoruz. 1 yılda hizmet anlamında birçok başarıyı yakaladık, ancak bu başarı bizim için yeterli değil" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Antakya'nın çehresini tamamen değiştirmeyi planladıklarını vurgulayan Kimyeci, "Bu yönde büyük adımlar, büyük projeler hazırlıyoruz, en büyük hedefimiz Antakya'nın kentsel dönüşümünü sağlamak. Emek, Altınçay ve Aksaray mahallelerinde 350 bin metrekarelik alanda yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları için imzalar atıldı. 2016'nın ilk çeyreğinde kazmayı vurarak, Antakya'yı daha güzel günlere taşıyacak projeyi başlatacağız" diye konuştu.

TARİHİ DOKUNUŞ

Antakya'nın tarihi değerlerine sahip çıkılacağını, bu nedenle ilk olarak Demirköprü'deki tarihi taş köprünün restore edileceğini hatırlatan Kimyeci şöyle konuştu: Demirköprü için Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile ortak bir proje başlattık, bu projeyle sadece o köprüyü değil, Yayladağı ve Altınözü'ndeki tarihi köprüleri de yenileyeceğiz. Buğday Pazarı alanında yenileme çalışmalarını başlattık, o bölgenin de tarihi değerini bulmasını sağlayacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Kimyeci hedeflerini anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN