Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderun Bilfen kampusu açılıyor

Eğitim dünyasının başarılı markalarından Bilfen Okulları, 2015- 2016 döneminde İskenderun Kampusu'nu açmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 19.3.2015
İskenderun Bilfen kampusu açılıyor
Akademik başarıları, sosyal ve kültürel başarılarla desteklenen Bilfen Eğitim Sistemi sayesinde tam donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Bilfen İlköğretim Kurumları, 2015-2016 öğretim döneminde İskenderun Kampusu'nu açmaya hazırlanıyor. Bilfen İlköğretim Kurumları Koordinatörü Nurşen Kayatürk, gelecek yıl Antalya, İzmir, Bursa ve Gebze'de de kampusların açılacağını ve yaklaşık 15 bin öğrenciye hizmet verir hale geleceklerini söyledi.

SON TEKNOLOJİ KULLANILIYOR

Kayatürk, "Anaokulundan liseye uzanan eğitim yolculuğunda öğrencilerimizi; akademik başarılarının yanı sıra, kültür- sanat, spor ve diğer sosyal alanlarda başarılar kazanmış donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Eğitim sistemimizde, tüm dünyada kabul gören 'Duvarsız Eğitim Modelini' uyguluyoruz. Bilfenli öğrenciler, koridorlarda yürürken duvarlarda var olan materyaller sayesinde fen, sosyal, tarih, coğrafya, yabancı dil, müzik derslerine destek olacak bilgilere ulaşabiliyorlar. Eğitim sistemine entegre ettiğimiz son teknolojilerle E-Etüt, Evdeki Öğretmen ve Sanal Okul projelerini uyguluyoruz" diye konuştu.

HER MEZUN 2 DİL BİLİYOR

Dil öğretiminde dünyadaki yeni teknik ve yöntemleri yakından izlediklerini kaydeden Bilfen İlköğretim Kurumları Koordinatörü Nurşen Kayatürk, "Öğrencilerimize hayat boyu kullanacakları bir dil eğitimi sunuyoruz. Anaokulundan liseye kadar her seviye için uluslararası geçerliliği kabul edilmiş metotları kullanıyor, her öğrencimizi iki dil bilen bireyler olarak mezun ediyoruz. Öğrencilerimize bilim, matematik gibi akademik kulüplerden yaratıcı drama, fotoğrafçılık, kısa film gibi sanatsal kulüplere, basketbol, voleybol, yüzme, satranç gibi sportif kulüplerden, sınıf seviyelerine göre AB, CERN, NASA gibi uluslararası proje tabanlı kulüplere kadar pek çok seçenek sunuyoruz" dedi.

DONANIMI GÜÇLÜ EĞİTİM YUVASI
20 bin metrekare açık alan üzerine kurulu yaklaşık 15 bin metrekare kapalı alanda yapımı devam eden İskenderun Kampusu hakkında bilgi veren Kayatürk şöyle devam etti: Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi bulunuyor. Ortalama bin 500 öğrenci kapasiteli kampusumuzda, 71 derslik, 2 konferans salonu, 3 kütüphane ve fen, fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, matematik odası, dil becerileri odaları, bilgisayar laboratuarları, İngilizce odaları, resim atölyeleri, moda tasarım atölyesi, fotoğrafçılık atölyesi, seramik atölyesi, 2 bale-dans odası, müzik odaları, orkestra odası, cooking odası, buz pateni pisti, kapalı spor salonları, yüzme havuzları, yemekhaneler, basketbol sahası ve tenis kortları bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun Bilfen kampusu açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN