Suriye halkı 4 yıldır cehennemi yaşıyor

Suriye'de yaşanan iç savaş 4'üncü yılında Kahramanmaraş'ta protesto edildi. İslam Dünyası Dayanışma Platformu Sözcüsü Haki Demir, "Oradakiler 4 yıldır cehennemi yaşıyor" dedi

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Suriye halkı 4 yıldır cehennemi yaşıyor
Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği Kahramanmaraş Şubesi'nin çağrısıyla Ulu Cami önünde toplanan grup, Suriye'deki iç savaşın 4'üncü yılında Esed'i ve yaptığı katliamları kınadı. "İzzetli kıyamın 5'inci yılında Suriye halkına bin selam" , "Katil Esed'in varil bombaları sadece Suriye halkını değil insanlık vicdanını da katlediyor" yazılı pankartlar taşıyan grup, "Zalimlerin karşısında direnişin yanındayız", "Zulme boyun eğmeyen Suriye direnişi onurumuzdur" dövizleriyle katliamı protesto etti.

KATLİAM SEFERBERLİĞİ
İslam Dünyası Dayanışma Platformu Sözcüsü Haki Demir, Suriye'de yaşanan katliama dikkati çekerek, evinde tıka basa bir aylık gıda varken, kışın kaloriferi yanarken ve tüm rahatı yerindeyken cephedeki insanlarla ilgili bir şeyler söyleme salahiyetini kendinde hissetmediğini söyledi. "Suriye, hepimizin gözünün önünde cereyan eden bir katliam seferberliğine dönüştü. Halk 4 yıldan beri orada cehennemi yaşıyor" diyen Demir, 4 yılda, İsrail'in Filistinlilere 60-70 yılda yaptığı katliamdan çok daha fazlasının yapıldığını dile getirdi.

BATI FIRSATA ÇEVİRİYOR
Özgür-Der Şube Başkanı Celal Kurşun ise sadece Kahramanmaraş'ta 60 bin civarında muhacir bulunduğunu, Suriyelileri kendi öz canlarından ayırmadıklarını, ümmet olmayı emreden Allah'ın ipine sımsıkı sarılmayı şiar edinmekten vazgeçmediklerini söyledi. Allah'ın planının tüm planların üzerinde olduğunu vurgulayan Kurşun, "Batı, zorbalığının gereği her fırsatı kendi lehine çevirmek için çabalarken, bizler sadece onların hangi çaba içerisinde olduklarının analizini yapmakla meşgulüz" dedi. Kalabalık, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye halkı 4 yıldır cehennemi yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN