Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İçlerindeki karanlık dillerine yansımış

Devlet büyüklerine hakaret edip, soruşturma açılınca mağduru oynayan Paralel gazetecilerle ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni: Yaptıkları eleştiri değil hakaret, Allah ıslah etsin

Giriş Tarihi: 21.3.2015
İçlerindeki karanlık dillerine yansımış
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet büyüklerine küfür ve hakaret edip, 'eleştiri hakkımı kullandım' diyen iki gazeteci hakkında AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Hizmet ettikleri mihrakın niyetini ortaya koyuyorlar" dedi. Seyhan Belediyesi çalışanı eski gazeteci Aytekin Gezici ile Cihan Haber Ajansı Adana Bürosu muhabirlerinden Abdullah Özyurt'un evlerinde yapılan aramalarla ilgili konuşan Yeni, devletin güvenlik unsurları, suç işlendiğine yönelik bir düşünceyle soruşturma başlatmış, gereğini yapmıştır. Bu arkadaşlar alışmış olmalılar ki kendilerine ayrıcalık bekliyorlardı" diye konuştu.

ALGI OLUŞTURMA ÇABASI

Aytekin Gezici ile Abdullah Özyurt, özellikle geçtiğimiz aralık ayında Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet büyüklerine ağza alınmayacak hakaretler etmişti. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sanal Devriye Büro Amirliği ekiplerinin ortaya çıkardığı sonuçlar üzerine Adana Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nin 17 Mart'ta verdiği "Arama, el koyma, kopyalama ve inceleme" kararına istinaden Gezici ile Özyurt'un evlerinde arama yapılarak, bilgisayar ve cep telefonlarına el konuldu. Aramanın arından basın açıklaması yapan ikili, 'eleştiri hakkımızı kullandık, böyle oldu' şeklinde algı oluşturmaya çalıştı.

ALENEN KÜFÜR VE HAKARET

Twitter'da yapılan paylaşımların eleştiri sınırlarının çok ötesinde olduğunu vurgulayan AK Parti Adana İl Başkanı avukat Fikret Yeni, "Soruşturma aşamasında olan bir konuyla ilgili konuşmak yanlış. Ancak herkesin görebileceği üzere bu paylaşımlar eleştiri değil, alenen hakaret ve küfür dolu. Aklıselim kimsenin edeceği sözler değil. Yazdıklarını okuyunca içlerindeki karanlığın dışa vurduğunu görüyorum. Kalplerinin karanlığını, hizmet etmeye çalıştıkları miharkın niyetini ortaya koyuyorlar. Her gün küfrettikleri bu devletin vatandaşı olmayı hak etmiyorlar" şeklinde konuştu.

"ALLAH ISLAH ETSİN"
Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere AK Parti hükümeti yetkililerinin topluma verdikleri hizmetlerle milletin gönlüne taht kurduğunu ifade eden Fikret Yeni şunları söyledi: Milyonların 'Allah razı olsun' dediği kişilere hakaret etmek aklıselim kişilerin işi değildir. Bu iki kişi, hizmet ettikleri mihrakı dokunulmaz olarak görüyor. Bir avukat olarak şunu söyleyeyim; yaptıkları eylem soruşturma konusuysa, yasalar çerçevesinde kolluk kuvvetleri ve yargı gerekeni yapar. Mağduru oynamak işlerine yaramaz. Söylediklerinin eleştiriyle alakası yok. Kendilerini dokunulmaz, ayrıcalıklı olarak görmeleri yüzünden sesleri bu kadar gür çıkıyor. Allah ıslah etsin demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçlerindeki karanlık dillerine yansımış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN