Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tutuklu sanığı kalmayan dava

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Tutuklu sanığı kalmayan dava

Adana'da 2 kişinin ölümüne neden oldukları ileri sürülen sanıkların hepsi tahliye olunca tutuklu kimse kalmadı

Adana'da PKK terör örgütü sempatizanlarının korsan gösterisinde atılan taşlarla yaşamını yitiren Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi şoförü Ali Köse (27) ile 6 yaşındaki İbrahim Taşkıran'ın ölümüne neden olduğu ileri sürülen 3'ü asli fail, toplam 10 suça sürüklenen çocuğun yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, davanın tek tutuklu çocuk sanığı M.A'yı adli kontrol ve yurt dışı yasağı kararı ile tahliye etti. Duruşma, gizli tanığın dinlenmesi ve bilirkişi raporu için ertelendi.

"GİZLİ TANIK İFTİRA ATIYOR"
Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına yaşları 13 ile 15 arasında değişen tutuklu Y.D. M.A., tutuksuz D.D., A.K.., M.B., N.T., O.B., S.Ş. ve O.S. H.Ö. ve avukatları katıldı. Tutuklu M.A. olay saatinde 19 Mayıs Mahallesi'ndeki babasının işyerinde olduğunu ileri sürerek, "Olaya kesinlikle katılmadım. Gizli tanık iftira atmış" derken, Y.D. ise, "Kardeşlerimle caddeye çıktığımızda taşlar atılıyordu. Otobüs bir yere çarpmıştı. Eve döndüm. Suçsuzum" dedi.

TEK TUTUKLU TAHLİYE OLDU
Tutuksuz yargılanan diğer sanıklar da suçlamayı kabul etmedi. Tutuklu M.A.'nın avukatı F. Nazan Ali Sinanoğlu müvekkilinin gizli tanığın ifadesi alınmadığı için tutuklu olduğunu belirterek, "M.A. olay yerinde yoktur. Tahliyesini talep ediyorum" dedi. Mahkeme, davanın tek tutuklu sanığı M.A.'yı yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartı ile tahliye etti. Mahkeme, çocukların fotoğrafı ile MOBESE'deki görüntülerin karşılaştırılması konusundaki bilirkişi raporunun beklenmesi için duruşmayı erteledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tutuklu sanığı kalmayan dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN