Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ'ın Güney Güvenlik Okulu dünyayı izliyor

Giriş Tarihi: 24.3.2015
Çağ'ın Güney Güvenlik Okulu dünyayı izliyor

Çağ Üniversitesi Güney Güvenlik Okulu'nda öğretim görevlileri, araştırmalarını İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinde yaparak dünyayı yakından takip ediyor

Çağ Üniversitesi Güney Güvenlik Okulu, 2013'ten bu yana Türkiye'nin temasta bulunduğu bölgeleri, uluslararası ilişkiler perspektifinden incelemek, oluşturduğu bilgi havuzu ile ilişkileri geliştirmeye katkıda bulunmak, bilimsel analizler ve araştırma yapmak üzere faaliyet gösteriyor. Bir araştırma ve düşünce kuruluşu olan kurumda öğretim görevlileri, araştırmalarını İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinde yürütüyor. Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Güney Güvenlik Okulu Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Murat Koç, SABAH Güney'e kurumun işlevlerini anlattı.

GELİŞMELER PAYLAŞILIYOR

Araştırmaların raporlarının Türkçe ve İngilizce olarak hazırlandığını kaydeden Koç, "Güney Güvenlik Okulu uluslararası arenada SSC-South Security School olarak tanınmaktadır. 24 saat esası ile tüm dünyadaki olayları haber ve bilgi kaynaklarından takip eden SSC, ulusal ve uluslararası düzeyde teori ve uygulamaya yönelik araştırma programlarını düzenleme ve yürütmeyi sürdürmekte olup, bu doğrultuda gelişmeleri paylaşmak amacıyla rapor, bülten, proje, kitap, dergi ve benzeri yayınlarla ihtiyaç duyulan bilgiyi sağlamakta ve düzenlediği konferans, sempozyum, bilgilendirme toplantıları gibi organizasyonlarla etkinliğini sürdürmektedir" dedi.

7 ARAŞTIRMA MASASI VAR
"Bilgi sağladığınız kaynaklar ne ölçüde geniş" sorusuyla karşılaştıklarını anlatan Murat Koç, şu anda binin üzerinde yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası kaynaktan veri toplayıp ve analiz yaptıklarını dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Murat Koç, "Buna ek olarak, Güney Güvenlik Okulu üyelerinin diğer ülkelerdeki geniş bağlantıları ve yakın ilişkileri sayesinde ülkelerin ve bölgelerin birinci ağızdan nabzını tutabiliyoruz. Bu da bize farklı bir perspektif kazandırıyor" diye konuştu. Yrd. Doç. Dr. Koç, SSC'nin, Ortadoğu, Orta Asya, Avrupa, Çin-Pasifik, Afrika, Rusya- Kafkasya ve Amerika araştırma masaları bünyesinde faaliyet gösterdiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ'ın Güney Güvenlik Okulu dünyayı izliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN