Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teşekkürler Başkan amca

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Suriyeli çocukların eğitimlerini tamamlaması için her türlü imkanın seferber edildiğini söyleyerek, "Onlar bizim emanetimiz" dedi

Giriş Tarihi: 24.3.2015
Teşekkürler Başkan amca
Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçıp Hatay'a gelen ailelerin büyük bölümü Payas'a yerleşerek burada yaşam sürmeye başladı. Suriyeli çocukların eğitimlerinin yarım kalmaması için de Payas Belediyesi tüm imkanlarını seferber ederek bir binayı eğitim için tahsis etti. Belediye Başkanı Bekir Altan, Suriyeli ailelerin çocuklarını eğitim gördükleri yerde ziyaret edip, sohbet etti. Çocuklar, kendilerine çikolata ikram eden Başkan Altan'a, "Teşekkürler başkan amca" diye tezahürat yaptı. Başkan Altan'ın çok duygulandığı gözlendi.

TÜRKÇE ÖĞRENİYORLAR

Payas'ta bir binayı Suriyeli çocukların emrine sunan Belediye Başkanı Bekir Altan, "İlçemize misafir gelen Suriyeli ailelerin her türlü dertleriyle yakından ilgileniyoruz. Misafirlerimizin çocuklarının eğitimleri da yarıda kalmamalıydı. Bunun için çalışma yaptık. Bir binayı onlara tahsis ettik. Suriyeli öğretmenler aracılığıyla çocuklar eğitimlerine devam etti. Buna ek olarak çocuklar burada Türkçe öğrenmeye de başladı. İlk yarı karne dönemi gelmişti. Düzenlenen törene bizi davet ettiler. Biz de gelip hem dertlerini dinledik, hem de öğrencilerimizle kaynaştık" dedi.

KİMSE VATANSIZ KALMASIN

Okul bahçesinde düzenlenen karne gününde yapılan gösterileri izleyen Başkan Altan, çocuklara karnelerini verdi. Bu sırada okul bahçesinde toplanan çocukların tamamına çikolata dağıtan Başkan Bekir Altan, onlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Minik öğrenciler, Başkan Bekir Altan'ın çevresini sarıp, "Seni seviyoruz Başkan amca" diye tempo tuttu. Bu manzara orada bulunan davetlileri ve öğretmenleri duygulandırdı. "Allah kimseyi vatansız koymasın" diyen Başkan Bekir Altan, "Biz ecdadımızın bize yüklediği misyondan yola çıkarak ensar muhacir ayırımına girmiyoruz. Hepimiz bu toprakların evlatlarıyız. Hepimiz kardeşiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teşekkürler Başkan amca
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN