Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Banka şubesi değil Adana Adliyesi

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Banka şubesi değil Adana Adliyesi
Adana Adliyesi'nde faaliyete geçen ve vatandaşların kapı kapı dolaşmadan tek bir birimde işlemlerini yapmalarını ve hızlı bir şekilde danışma hizmeti almalarını sağlayan Ön Büro ve Danışma Masası, fiziki düzenlemesiyle, sıra numaratörleriyle, engelli danışma birimi ve rengarenk koltuklarıyla özel bir bankayı andırırken, olumsuz olaylarla anılan Adana Adliyesi'nin de imajını değiştirdi. Ön büro vatandaşlar tarafından da beğenildi.

PİLOT ADLİYE

Adalet Bakanlığı tarafından 'Mahkeme Yönetim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi' kapsamında pilot adliyelerden biri olan Adana Adliyesi Ön Büro ve Danışma Masası, ana bina giriş katında vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Bu bürolar sayesinde vatandaşların kapı kapı dolaşmalarının önüne geçilirken, taleplerini tek bir bölümden gerçekleştirmeleri ve hızlı bir şekilde danışma hizmeti alabilmeleri sağlanmış oldu.

HİZMET KALİTESİ ARTACAK

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan "Adliyemizin fiziki imkanları doğrultusunda düzenlemeler yaptık. Vatandaşlarımızın daha rahat ve ferah ortamda hizmet almaları için rengarenk koltuklarla donattık, kargaşaların önüne geçmek için sıra numaratörlerini faaliyete geçirdik. Bu birimlerimizin hem çalışma hem hizmet kalitesi açısından Adana Adliyesi'ne çok şey katacağına inanıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banka şubesi değil Adana Adliyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN