Başkanın gündemi ulaşımı halletmek

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kent merkezindeki ulaşım sorununun çözülmesi için birçok önemli çalışma yaptıklarını belirtti

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Başkanın gündemi ulaşımı halletmek
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaklaşık 1 yıldır, kent merkezindeki ulaşım sorununun çözülmesi amacıyla birçok önemli çalışmaya imza attıklarını söyledi. İşe, kentin ulaşım master planının çıkartılması ile başladıklarını kaydeden Başkan Kocamaz, "Geçtiğimiz aylarda, Ulaşım Çalıştayı gerçekleştirdik. Çalıştayda, ulaşıma yönelik ulusal politikalar, BM ve AB kentsel ulaşım politikası, sürdürülebilir ulaşım, toplu taşıma sistemleri, güzergahlar, ilçe ve kırsal alanların ulaşımı, yol ve toplu taşıma hizmeti ve taksiler gibi konular ele alındı" dedi.

TEK MERKEZDEN KONTROL

Toplu taşıma araçlarındaki yetersizlik üzerine, 2015 yılının başından itibaren 60 adet yeni otobüs aldıklarını ve hizmete sunduklarını kaydeden Başkan Burhanettin Kocamaz, "İlerleyen süreçte otobüs sayılarını, kademeli olarak artırmayı planlıyoruz. Üstelik otobüslerimizin tamamına alarm butonları ve kamera sistemleri monte edilerek, araç takip sistemi ile kontrolü tek merkezden sağlayacağız" dedi.

KAVŞAK ÇALIŞMALARI

Mersin'in kanayan yarası olan Tulumba Köprüsü'nün yıkımına Meclis'te oy birliği ile karar verildiğini hatırlatan Kocamaz, Tulumba ve Göçmen kavşaklarının raylı sisteme uyumlu, katlı kavşak, battı-çıktı olarak düzenlenmesi, Ulaştırma Bakanlığı'nca 19.06.2012 tarihinde onaylanan Ulaşım Ana Planı'nda belirtilen kavşaklarla beraber, Yenişehir Limonluk, Yenişehir Beşyol gibi kavşaklarda projelendirme ve yapımına yönelik çalışmaların yapılabilmesi için ilgili daire başkanlıklarına yetki verilmesi ve konunun Ulaşım Ana Planı revizyon çalışmalarında değerlendirilmesi ile ilgili teklifin oy birliği ile kabul edildiğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanın gündemi ulaşımı halletmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN