Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te su tasarrufuna ödül

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Gaziantep'te su tasarrufuna ödül
Dünya Su Günü kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen afiş ve animasyon yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri sahiplerine verildi. Su bilinci ve tasarrufu hakkında öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen yarışmada Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinden Mehmet Fatih Doğan 5 bin lira, Hakkı Akyüz 3 bin lira, Özkan Özbek bin lira ve Mansiyon ödülünü alanlar 500 lira ile ödüllendirildi.

İÇME SUYU BULAMAYAN VAR

Modern bir dünyada yaşanmasına rağmen çocukların temiz su bulamadıkları için öldüklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Robotlar ile dünyayı yönettiğimizi iddia ediyoruz. Ama bir damla suyun yaptığını yapamıyoruz. Dünyada bazı ülkeler temiz içme suyu bulamıyor. Suyun önemini unutmamalı, unutturmamalıyız" dedi.

TEHLİKE GİDEREK BÜYÜYOR
İnsanoğlunun doğayı bozmaya devam ettiği taktirde dünya nüfusunun yüzde 80'inin su sıkıntısı içinde olacağını sözlerine ekleyen Başkan Şahin, "İnsanoğlu bugünkü şartlarda doğayı tahrip etmeye devam ederse 2050 yılında 3,5 milyar insan su sıkıntısı çekecektir. Su bizim ortak malımız, enerjimiz, hayatımızdır. Yeni Türkiye verimliliği daha iyi kullanan bir Türkiye'dir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te su tasarrufuna ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN