Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırıcı kadın 6 aylık bebeğiyle cezaevine girdi

Dolandırıcı kadın 6 aylık bebeğiyle cezaevine girdi

Adana'da 'büyü' yalanıyla bir evden 30 bin lira değerinde para ve ziynet eşyası çalan Necla Pektaş, 6 aylık bebeğiyle birlikte cezaevine girdi

Adana'da büyü bozma bahanesiyle iki kadının yaklaşık 30 bin lira değerinde altın ve parasını dolandırıcılık yöntemiyle aldığı ileri sürülen ve Necla Pektaş (20), 6 aylık bebeğiyle tutuklanarak cezaevine girdi. Olay Seyhan ilçesi Şakirpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Necla Pektaş yanına aldığı 6 aylık bebeğiyle "Sizin evde büyü var, bu nedenle evinizin bereketi kaçmış" diyerek kadınların evlerine girdi. Çantasından çıkardığı ve önceden hazırladığı domates ya da yumurtanın içinden kıl çıkartarak kadınların kendisine inanmasını sağladı.

'1 SAAT SONRA AÇIN BÜYÜ BOZULUR'
Kadınlara evde bulunan altın ile paraları bir kağıda sarıp getirmesini isteyen Necla Pektaş, el çabukluğuyla boş kağıdı bırakıp altın ve para olan kağıdı çantasına koydu. "Şimdi bereketiniz açılacak. Ama bu kağıdı 1 saat sonra açacaksınız. Yoksa büyü bozulur, boşa gider" diyerek evden ayrıldı. Bir saat sonra kağıdı açan kadınlar içinin boş olduğunu görünce dolandırıldıklarını anladı. Polis, dolandırıcı kadını başka bir eve girmeye hazırlanırken yakaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcı kadın 6 aylık bebeğiyle cezaevine girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN