Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Fatura yatırmak için 3 saat sıra bekliyoruz

Giriş Tarihi: 27.3.2015
Gaziantep'ten arayan bir okurumuz PTT şubesiyle ilgili sıkıntısını dile getirdi. Düztepe semtinde bulunan Cengiz Topel Postanesi'nde sadece 1 memurun görev yaptığını anlatan okurumuz diyor ki: "Bir fatura yatırmak için insan 3 saat sıra bekler mi? Eğer Cengiz Topel Postanesi'ne gelirseniz beklersiniz. Sabah erkenden fatura yatırmaya gelen vatandaş ancak öğleye doğru faturasını yatırabiliyor. 1 tane memur var, binlerce kişinin işlemini tek başına yapıyor. Günde 3-4 bin insan buraya gelip faturasını ödemek istiyor. PTT bir memur daha görevlendirse, yetmeyecek ama en azından burada geçirdiğimiz süre yarı yarıya düşecek. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz." Bu konu hakkında benzer şikâyetleri diğer şehirlerden, diğer PTT şubelerinden de alıyoruz. Genel Müdürlüğün bu konuda bir çalışma yapıp kadroları desteklemesi vatandaş lehine olacaktır.

CETVEL IRMAĞINA ÇÖP ATMAYIN
Tarsus Yenimahalle'den okurumuz Mehmet Ali Sarıkaya, "Çevreye duyarlı bir vatandaşım. İşyerim Yenimahalle'de Cetvel mevkiinde. Çay ocağı işletmekteyim. Çevremin temiz olması için her gün kendim süpürüyorum. Öyle ki her tarafa çöp kutuları koyup sigara izmaritlerinin bile bu kutulara atılması için herkesi uyarıyorum. Yine işyerimin yakınından DSİ kanalı geçiyor. Bu DSİ kanalının adı Cetvel ırmağı ama insanlar buraya çöplerini boşaltıyor. Geçenlerde 2 tane koca koca koltuk atılmıştı. Böyle sorumsuzluk olmaz. Ben bu konuda insanları temiz olmaya, çevrelerini temiz tutmaya çağırıyorum. Lütfen çevreye karşı duyarlı olalım" diyor. Lütfen çöplerinizle çevreyi kirletmeyin.

GÜLMECE
Küçük Dursun Temel'e sorar: "Temel emice Cemil Meriç kimdur?" "Büyük yazar idi. Vefat etti." "O da küçük yazsa idi."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Fatura yatırmak için 3 saat sıra bekliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN