Jet Fadıl hakaretten hapis yatacak

Giriş Tarihi: 30.3.2015
Jet Fadıl hakaretten hapis yatacak

'Jet Fadıl' olarak anılan Fadıl Akgündüz, Vali Hüseyin Avni Coş'a hakaret ettiği için 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı

Hayata geçirmediği projelerle tanınan ve Jet Fadıl olarak bilinen işadamı Fadıl Akgündüz, eski Adana Valisi olan şimdiki Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'a Aydın'daki görevi sırasında 'Provokasyon yapıyor' şeklindeki sözleri nedeniyle 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Adana 19'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nin 'erteleme' ve 'hükmün geri bırakılması' uygulamadığı Fadıl Akgündüz'ün, geçtiğimiz Perşembe günü, otel yapacağı vaadiyle topladığı 1 milyar lirayla yurt dışına kaçtığı öne sürülmüştü.

İNEĞE ÇARPTI 'SUİKAST' DEDİ
Fadıl Akgündüz'ün içinde bulunduğu otomobil, 12 Haziran 2011 genel seçimlerinden 2 gün önce Aydın'ın Söke ilçesinde bir ineğe çarpmıştı. Akgündüz, bunun aslında Cemaat tarafından planlanmış ve kaza süsü verilmiş bir suikast olduğunu öne sürmüştü. Akgündüz'ün, dönemin Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş için "Avukatımızla bizim genel müdürümüzle iki saat yalvardık, yakardık, bunu araştırın diye. Yok. Burada emniyetçileri organize ettik, buraya geldik, terörden dolayı tecrübeleri var. Onu da kabul etmedi. Bu provokasyon hareketleri içerisinde bulunan Vali şu an Adana Valisi. Orada o provokasyonları yapıyor" dediği öne sürülmüştü.

BENZER DOSYALAR VAR

Akgündüz'ün sözleri üzerine Coş'un Adana'daki avukatı Veysel Emre Gelibolu suç duyurusunda bulunarak, hakaretten cezalandırılmasını istemişti. Adana 19'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde 2014/611 E sayılı dosyadan yargılanan Fadıl Akgündüz, 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Temyiz yolu açık olan kararda, mahkeme sanığın geçmişinde ve sabıkasında benzer dosyalar olduğu için cezayı ertelemedi ve hükmün geri bırakılması kararı uygulamadı. Avukat Veysel Emre Gelibolu, Yargıtay'ın cezayı onaması halinde Fadıl Akgündüz'ün hapse gireceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jet Fadıl hakaretten hapis yatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN