Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedefi FIFA

Hakemliğin kutsal bir meslek olduğunu söyleyen Kadın Klasman Yardımcı Hakem Ayda Duran, hedefinin FIFA hakemi olarak yeşil sahalarda düdük çalmak olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 1.4.2015
Hedefi FIFA
Yeşil sahalarda son dönemlerde kadın hakemlerin sayısı artmaya başlıyor. Adana'da Kadın Klasman Yardımcı Hakem olarak görev yapan Ayda Duran, hakemliğin kutsal bir meslek olduğunu belirterek, işini çok sevdiğini söyledi. Hataylı emekli bir baba ve ev hanımı bir annenin üç çocuğundan biri olan Duran, hedefinin FIFA hakemi olarak yeşil sahada düdük çalmak olduğunu söyledi.

KADININ GÜCÜ

Türkiye Futbol Federasyonu'nun kadın hakemlere yönelik çok önemli çalışmalara imza atmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Ayda Duran, "Altı yıldan bu yana bu mesleğin içerisindeyim. Futbol denilince akla erkek sporu geliyor. Ancak biz kadın hakemler, kadınların yeşil sahada neler başarabileceğini kanıtlıyoruz" dedi.

FUTBOL TUTKUNU

Futbolu çok sevdiğini ifade eden Ayda Duran, "Beden Eğitimi ve Spor Yüksel Okulu Spor Yöneticiliği mezunuyum. Sürekli kendimi yenilemek ve bir şeyler öğrenmek için çaba sarf ediyorum. Boş zamanlarımda futbol maçlarını takip ediyor, analiz yapıyorum. Kadın Klasman yardımcı hakem olarak çok çalışıp gidebildiğimiz yere kadar gideceğim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedefi FIFA
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN