Karnaval ful çekti

3. Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'yı coşturdu. Küçük, büyük esnaf hareketlendi, oteller ful çekti. On binlerce kişi Adana ekonomisine milyonlarca lira hareket kazandırdı

Giriş Tarihi: 2.4.2015
Karnaval ful çekti
Adana'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalı olan Portakal Çiçeği Karnavalı, kentin tanıtımı kadar ekonomisine de can katacak. Portakalın turuncusuna ve çiçeğinin beyazına bürünecek Adana, hem eğlendirecek hem de ekonomisiyle coşacak. Karnaval heyecanını yaşamak isteyen on binlerce kişinin Çukurova'ya akın etmesi Adana ekonomisine milyonlarca liralık hareket getirecek.

132 OTEL DOLDU

Portakal Çiçeği Karnavalı küçük büyük esnafın yüzünü güldürecek. Günler öncesinden 6 bin 100 yatak kapasiteli 40'ı yıldızlı olmak üzere toplam 132 otel rezervasyonlarını kapatarak en hareketli günlerini yaşıyor. Yoğun talep üzerine Adana'ya karnaval süresince İstanbul üzerinden ek uçak seferleri başlatıldı.

50 BİN KİŞİ YÜRÜYECEK

4 Nisan Cumartesi günü 50 bin kişi korteje katılacak. Karnaval için gelecek konuklar şehrin dört bir yanında düzenlenecek 190 etkinlikte portakal çiçeği kokuları altında kebabını yiyip, şalgamını içip Adana'yı doyasıya yaşayacak. Otel Şenbayrak sahibi Kenan Şenbayrak, karnavala halkın ve kentin dinamiklerinin sahip çıkması gerektiğini belirtti.

KATKISI İNANILMAZ

Portakal Çiçeği Karnavalı'nın üç yılda Adana ticaretine, tanıtımına, markalaşmasına çok büyük katkı sağladığını belirten Şenbayrak, "Turizmde, Türkiye'de olmayan bir hizmet var Adana'da. Rekabet hizmeti fazlasıyla getirmiş durumda. Turizmde en ekonomik kent Adana. İşte bunu yerli yabancı turistlere göstermek için de Portakal Çiçeği Karnavalı bize fırsat oldu" dedi.

10 MİLYON LİRA KATKI
"Bir ilin ekonomik yapısı otellerinin doluluk oranına bağlı" diye konuşan Şenbayrak, "50 bin kişinin Cumartesi günü karnavala katılım göstermesi durumunda kişi başı yapılacak asgari harcamada kente yaklaşık 10 milyon lira girecek. Tabi ki her şey para değil. Bu tanıtımı milyon liralar harcasak yapamayız. Karnaval bu hizmeti Adana'ya para kazandırarak yapıyor" dedi.

KARNAVAL PROGRAMI

4 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek olan korteje çok sayıda ünlü sanatçı ile birlikte iş ve cemiyet hayatından ünlü simalar katılacak. Kortej yürüyüşünde özel tasarlanan rengarenk giysileri içindeki binlerce kişi kortejin başlangıç noktası olan Sular mevkisinden Merkez Park'a kadar yürüyecek. Saat 17.30'da başlayacak kortej yürüyüşünde ayrıca motosiklet, bisiklet, klasik araba kulüpleri, dans okulları, tiyatro grupları, spor

ÜST ÜSTE KONSERLER
Merkez Park'ta resmi açılış gongunun çalmasının ardından Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte Keremcem, Zeynep Casalini ve Gülden Mutlu sahne alacak. 18.30'da başlayacak konserden sonra yine her karnavalda olduğu gibi dilek fenerleri sevgi ve dostluk için gökyüzüne salınacak. Karnavalda ayrıca ABD'li Creole Blues müzisyenleri olan Cedric Watson ve Bijou Creole grubu da performanslarını sergileyecek. Karnaval 5 Nisan'da Bengü konseri ile son bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnaval ful çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN